سامانه مدیریت استعداد نوتریکا "سمان"

1397/07/13 9:12 PM - 7 ماه قبل


پس از مدتها مشاوره و اجرای فرآیندهای منابع انسانی در زمینه استخدام، ارزیابی و نگه داشت و نیاز سنجی آموزشی پرسنل در سازمانهای متوسط و بزرگ، سامانه مدیریت استعداد نوتریکا را به عنوان راه حلی هوشمند عرضه نموده ایم. سامانه مدیریت استعداد نوتریکا که به اختصار آنرا "سمان" نام نهادیم، نوآوری‌ای به روش Big Data algorithm است که این امکان را فراهم می‌کند تا با کمک ابزارهای مختلف شخصیت شناسی و رفتار شناسی، استخدام و مدیریت استعداد ها و نگه داشت آنها اعم از نیاز سنجی آموزشی و توسعه، مطابق استاندارهای تعریف شده امکان پذیر گردد.

استفاده از آزمون های ارزیابی ذهن و روان امروزه به طور گسترده ای به منظور شخصیت شناسی و رفتار شناسی در اهداف استخدامی و مدیریت استعدادها و انتخاب بهترین مدیران و کارکنان کاربرد دارد. شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که چرا؟ چرا از این ابزارها استفاده می‌شود و استفاده از آن ها در حال گسترش است؟ جواب ساده است. زیرا در مقالات متعدد بین الملی در حوزه روانشناسی و مدیریت ثابت شده است که نتایج این آزمون‌ها با کارایی، عملکرد و بهره‌وری شغلی افراد رابطه مستقیم وجود دارد. در حال حاضر از ابزارهای سنجش شخصیت شناسی و رفتار شناسی در بیش از 80 درصد از شرکت‌های برتر نشریه Fortune در ایالات متحده آمریکا و بیش از 75 درصد از شرکت های برتر نشریه Top 100 انگلیس استفاده می‌شود. شرکت‌هایی مانند فن آوری اطلاعات، مشاوره‌های مدیریتی، کارخانجات تولیدی، موسسات مالی، خدمات مدنی و غیره به طور گسترده ای از آزمون‌های شخصیت شناسی و رفتار شناسی برای کشف لایه های مختلف ذهن و روان در هنگام استخدام یا به منظور آموزش و توسعه کارکنان خود استفاده میکنند.

به علت گستردگی آزمون های شخصیت شناسی و رفتار شناسی، بررسی و استخراج شایستگی‌های شغلی و رتبه بندی افراد براساس گزارش های مفصل آن‌ها کاری طاقت فرسا و وقت گیر است. علاوه بر آن بررسی گزارش های تحلیلی مفصل، احتمال خطای انسانی را در جمع بندی و انتخاب در پی دارد.

ما در سامانه مدیریت استعداد نوتریکا (سمان)، سعی کرده‌ایم علاوه بر اینکه امکان استفاده از گزارش های تفصیلی تست‌های مختلف ذهن و روان را که منجر به شخصیت شناسی و رفتار شناسی افراد میگردد، امکان بررسی کاندیداهای استخدام و کارکنان سازمان را از لحاظ صفات رفتاری و شایستگی رفتاری شغلی هم ایجاد نماییم.

نقطه تمایز سمان (سامانه مدیریت استعداد نوتریکا) نسبت به سایر پلت فرم های حاوی تست های شخصیت شناسی و رفتار شناسی، استخراج شایستگی‌های شغلی و صفات رفتاری افراد می باشد. این سامانه مدیریتی علاوه بر اینکه امکان استفاده از طیف گسترده‌ای از ارزیابی‌های ذهن و روان را توسط گزارش های تحلیلی تست های مختلف شخصیت شناسی و رفتار شناسی به همراه نمودارهای مقایسه‌ای ایجاد می‌کند، امکان گزارش گیری براساس شایستگی‌های رفتاری شغلی را نیز میسر می‌سازد.

سامانه مدیریت استعداد نوتریکا یک داشبورد مدیریتی و ابزار روانشناختی چند عامله است که به سازمان ها و شرکت ها این امکان را می‌دهد که برای هر کاربر سازمان یک نیم رخ از توانایی‌ها و نقاط قابل بهبود براساس شایستگی های رفتاری شغلی و صفات رفتاری ترسیم گردد. امکان مقایسه با بقیه کارکنان یا کاندیداهای استخدام، به سازمان داده میشود. علاوه بر این در سمان (سامانه مدیریت استعداد نوتریکا) امکان یک تحلیل آسان، قابل دسترس و با پیش بینی پذیری بالا از کاندیداهای استخدام و یا کارمندان سازمان، فراهم میگردد.

کاربرد های سامانه مدیریت استعداد نوتریکا(سمان) چیست؟

 • جذب و استخدام : انتخاب سریع و دقیق بهترین کاندیداهای استخدام

سامانه مدیریت استعداد نوتریکا می‌تواند پروفایل افراد را بر اساس شایستگی‌هایی که کارفرما معین می‌کند، به صورت یک نیم رخ نشان دهد. این رویکرد چند شاخصی باعث می‌شود تا استفاده از آزمون‌های روانشناختی راحتر و پیش بینی ها از رفتار و شخصیت دقیق تر شود و فرآیند استخدام به بهترین وجه پیش برود. البته در سامانه مدیریت استعداد نوتریکا، سازمان همواره به کلیه گزارش های تفصیلی آزمون های شخصیت شناسی و رفتار شناسی کارکنان خود دسترسی دارد و امکانات فوق جهت افزایش بهروری و دقت در بررسی گزارش های تفصیلی تست های شخصیت شناسی و رفتار شناسی می باشد.

 • نگه‌ داشت و توسعه: بررسی و مدیریت استعدادهای درون سازمانی

در سمان (سامانه مدیریت استعداد نوتریکا) امکان تعیین شایستگی‌های شغلی و صفات رفتاری همراه با تعیین مقدار آن‌ها به صورت کمی وجود دارد. امکان گزارش گیری‌های مختلف براساس شایستگی های رفتاری شغلی و صفات رفتاری، سازمان را قادر می سازد بهترین ها را انتخاب و شرایط کارکنان را مورد بررسی قرار دهد. این امکانات سمان، دید جامعی برای برنامه ریزی منابع انسانی به منظور نگه داشت و توسعه به سازمان می دهد.

 • نیاز سنجی آموزشی: بررسی آموزش‌های رفتاری مورد نیاز در سازمان

در سمان، شایستگی‌های شغلی و صفات رفتاری براساس امتیازات کمی مورد نظر کارفرما تنظیم می‌گردد. سامانه با تحلیل امتیازات با نمرات کسب شده توسط هرگروه، اقدام به نیاز سنجی آموزشی نموده و آموزش مهارت های نرم مورد نیاز هرگروه را گزارش می‌نماید.

ویژگیهای سامانه مدیریت استعداد نوتریکا (سمان) چیست؟

 • در سمان تحلیل روانشناختی فضای کلی سازمان، گروه‌ها و واحد های مختلف و افراد امکان پذیر می باشد.
 • سمان امکان مقایسه کاندیداهای استخدام با یکدیگر و با معیارهای مورد نظر سازمان را فراهم میکند.
 • سمان امکان جستجوی پیشرفته و آنلاین و بدون صرف وقت در گزارش‌های طولانی شخصیت شناسی و رفتار شناسی فرآهم می‌گردد. سمان این قابلیت را دارد که سازمان معیارهای مورد نظرخود را در جایگاه شغلی انتخاب و مستقیماً شایستگی‌های رفتاری شغلی مورد نظر را بررسی و بهترین‌ها را انتخاب نماید.
 • در سامانه مدیریت استعداد نوتریکا معیارهای شایستگی شغلی رفتاری به صورت عددی و کمی تعریف شده (از توضیحات توصیفی وکیفی غیر قابل اندازه گیری خبری نیست) و اعداد نرمال شده و قابل مقایسه می‌باشند.
 • سامانه مدیریت استعداد نوتریکا امکان تعیین میزان اهمیت شایستگی‌های شغلی و صفات رفتاری را فراهم می‌کند و بر آن اساس گزارش گیری توسط سازمان امکان پذیر خواهد بود.
 • در سمان برای هر فرد نیم رخ توانایی‌ها و نقاط قابل بهبود ترسیم می‌شود که با بقیه کاندیداها قابل مقایسه خواهد بود.
 • در سمان امکان تعریف چارت سازمانی وجود دارد.
 • در سمان با توجه به سیاست های سازمان امکان مشاهده گزارشات تحلیلی در ساختار چارت سازمانی بصورت سلسله مراتبی قابل تعریف خواهد بود.
 • سمان به صورت آنلاین در دسترس سازمان‌ها می‌باشد و کاربران سازمانی نیازی به نصب و راه اندازی سامانه مدیریت استعداد نوتریکا بر روی کامپیوتر خود را ندارند.
 • در سمان امکان نیاز سنجی آموزشی وجود دارد. براساس تحلیل های سامانه و نقاط ضعف رفتاری پرسنل، دوره های آموزشی مناسب به سازمان پیشنهاد میگردد.

روش استفاده از سامانه مدیریت استعداد نوتریکا (سمان) چگونه است؟

شما می‌توانید در چند گام به راحتی از سامانه مدیریت استعداد استفاده نمایید:

 • اسامی و مشخصات کاربران سازمان را در سامانه مدیریت استعداد ثبت میکنید.
 • کاندیداهای استخدام یا کارکنان مورد نظر سازمان، آزمون‌های تعیین شده را انجام خواهندداد.
 • شایستگی مورد نیاز خود را تعیین خواهیدکرد. صفات و شایستگی رفتاری شغلی مورد نظرتان را برای هر جایگاه شغلی، از بین صفات و شایستگی‌هایی که در نرم افزار تعریف شده، انتخاب میکنید. در مورد شایستگی‌ها، امکان تعیین مقدار اهمیت آن ها نیز وجود دارد.
 • سازمان می‌تواند کارکنان یا کاندیداهای شرکت کننده در آزمون‌های شخصیت شناسی و رفتار شناسی را براساس صفات رفتاری و شایستگی‌های شغلی رفتاری تعیین شده، بررسی کند و رتبه بندی نماید و گزارش‌های مقایسه‌ای دریافت کند.

 رویکرد سامانه مدیریت استعداد نوتریکا باعث می‌شود تا استفاده از ابزارهای سنجش راحتر و پیش بینی دقیق تری از کاندیدای استخدام و یا پتانسیل‌های کارمندان انجام گیرد و در کنار آن نیازهای آموزشی سازمان هم تعین گردد.

برای اطلاع بیشتر از خدمات سمان (سامانه مدیریت استعداد نوتریکا) با ما در تماس باشید.


مصاحبه و استخدام سامانه مدیریت استعداد نوتریکا مدیریت استعداد


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.