کهن الگو آرتمیس ( دیانا )

نماد شکار

نکته در مورد تفسیر تست کهن الگو اسطوره ای 

اگر در حال بررسی نتایج تست کهن الگوی اسطوره ای هستید، حتما به نمودارهای تست کهن الگو دقت کنید. همه انسانها ترکیبی از دو یا چند کهن الگو هستند. حتی گاهی دارای کهن الگو با امتیاز برابر هستند. در اعلام نتایج تست کهن الگو به این‌صورت برنامه ریزی شده است که کهن الگوی با بالاترین امتیاز به شما گزارش میشود. در صورتی که یک یا چند کهن الگوی دیگر با امتیاز نزدیک به کهن الگو اصلی گزارش شده است، توصیه میشود نتایج آنها را نیز مطالعه کنید. در مواردی که کهن الگو با امتیاز نزدیک به هم وجود دارد، معمولا فرد در انتخاب ها و رفتارها ترکیبی از دو یا چند الگوی ناخودآگاه را پیروی میکند.

نکته مهم دیگر در تست کهن الگوی اسطوره ای اینست که کهن الگو به صورت انرژی در فرد وجود دارد. لذا توصیه میشود در انجام تست کهن الگو ، فرد همزمان تست کهن الگوی زنان و تست کهن الگوی مردان را انجام دهد. این کار نه تنها به شناخت بیشتر کمک میکند بلکه از نظر بررسی دقت فرد در انجام تست هم راهگشا می باشد زیراکه این انرژی های مردانه و زنانه مکمل هم هستند و متخصصین اطلاعات زیادی از این تطابق ها بدست خواهند آورد.

ویژگیهای شخصیتی کهن الگو آرتمیس

 • کهن الگوی آرتمیس ، مستقل و هدف گذار است.
 • آرتمیس عاشق طبیعت بکر و دست نخورده است و در طبیعت انگار خودشانند. 
 • کهن الگوی آرتمیس اهل کل کل کردن با دیگران است و در هیچ موردی کوتاه نمی آید.
 • آرتمیس خلق و خوی تند، سریع و عکس العملی دارد و هیچگاه در مورد هیچ چیز و هیچ کس بالاخص مردان کم نمی آورد.
 • کهن الگوی آرتمیس دنبال خصوصیات غیرزنانه و متفاوت است. از ایفای نقش ضعیفه متنفر است.
 • آرتمیس از هر راهی برای رسیدن به هدفش استفاده می کند چه منطقی و چه غیر منطقی.
 • کهن الگوی آرتمیس جلوه آرمانگرایی یا به عبارتی کهن الگوی هدف گرایی است.

برای شرکت در آزمون کهن الگوی اسطوره ای زنان کلیک کنید.

افسانه اسطوره آرتمیس

بر اساس افسانه اسطوره ها، آرتمیس که نام رومی او دیانا است، بزرگترین فرزند و دختر بلند بالا و دوست داشتنی لتو و زئوس ، و خواهر دوقلوی آپولو بود. در افسانه اسطوره ها آمده که آرتمیس به کسانی که از او کمک می طلبیدند، مصمم و بی دریغ یاری می رساند و از آنها حمایت می کرد. همچنین آرتمیس در تنبیه آنانی که او را می رنجاندند، شتاب می ورزید.

کهن الگوی آرتمیس

کهن الگوی آرتمیس بر خلاف دیگر کهن الگوها ، در مقابل عشق و عاشقی مصونیت داشت. دلبستگی های عاطفی، آرتمیس را از پیگیری آنچه برایش مهم بود باز نمی‌داشت. در مقام کهن الگو ، آرتمیس بیانگر نیاز زنان به خود مختاری و نیز مظهری است از توانایی در تمرکز کردن بر آنچه که برایشان پرمعناست. کهن الگو آرتمیس نمونه‌ی زنانی است که فعالانه اهداف خود را دنبال می‌کنند.

پرورش کهن الگو آرتمیس

برای پرورش انرژی آرتمیس فعالیت‌هایی همچون برنامه‌های دسته جمعی گردش در طبیعت، سفرهای گروهی با اهداف زنانه، شرکت در مسابقات ورزشی و اردوهای دخترانه، سفر به سرزمینهای ناآشنا، زندگی و تحصیل در فرهنگهای بیگانه مفید هستند و اینگونه کارها می‌توانند به رشد کهن الگو آرتمیس کمک کنند.

چالش های والدین کودک با کهن الگوی آرتمیس

زمانی که دختری با کهن الگوی آرتمیس فعال، برای انجام کار مورد علاقه اش به اجازه والدین نیازمند است و با مخالفت روبرو می‌شود، اگر برادرانش به کار دلخواه او دست زنند و او را به خاطر دختر بودنش از آن کار بازدارند، حتما به اعتراض و مبارزه بر خواهد خاست و اگر اعتراض هایش به جایی نرسد، خشم و انزجار آرتمیس را به انزوا می کشاند. مخالفت و مقاومت در برابر آرتمیس ، به اعتماد به نفس و حرمت ذاتش لطمه می زند.

دوران کودکی فردی با کهن الگوی آرتمیس

دختری با کهن الگوی آرتمیس دختر بچه‌ای است نامنفعل و لجباز که همیشه بازیهای پسرانه انجام می‌دهد و همانند پسر بچه ها رفتار می کند. آرتمیس شادمان از دختر بودن خود، همیشه طالب برابری با برادر خود است و از ضعیف ترها حمایت می کند. عاشق ورزش است و در دوران مدرسه همیشه نمره ورزشش عالی بوده است.

دوران بلوغ فردی با کهن الگو آرتمیس

آرتمیس نوجوان امیال و گرایشات استقلال طلبانه و جستجوگرانه دارد. کهن الگو آرتمیس دوست دارد در جنگلها گردش کند، از بلندیها بالا رود و یا کوچه های بعدی و بعدی را کشف کند. جملاتی از قبیل "محدودم نکنید" و "به من نچسبید" از شعارهای دختری با کهن الگو آرتمیس است. دختری با انرژی آرتمیس به نسبت دوستان خود کمتر اهل سازش و همرنگی است، زیرا چندان انگیزه‌ای برای راضی کردن دیگران ندارد و معمولا به خواست خود آگاه است.

دوران تحصیل فردی با کهن الگوی آرتمیس

برای خانمی با کهن الگوی آرتمیس مدرک تحصیلی خیلی اهمیت ندارد، البته اگر آرتمیس تصمیم بگیرد و اراده کند که مدرک و یا درجه ای را کسب کند حتما این کار را می کند، حال هرچقدر هم که سخت و غیر ممکن به نظر برسد.

شغل و حرفه مناسب کهن الگو آرتمیس

از آنجایی که آرتمیس همیشه دغدغه استقلال دارد، استقلال مالی و عدم وابستگی به مردان برای آرتمیس بسیار مهم است. با این وجود علایق زنی با کهن الگو آرتمیس اکثرا جنبه تجاری ندارد و خارج از حیطه حرفه، امرار معاش و یا شهرت است. این علایق آرتمیس گاهی به قدری شخصی، وقت گیر و به دور از مسیر معمول زندگی است که باعث فقدان روابط و موفقیتهای دنیوی می شود. به طور کلی کهن الگو آرتمیس در محیط کار به دنبال برابری با مردان و دفاع از ضعیف‌ترها هستند. کارهای مستقلی مثل وکالت، روزنامه نگاری، فعالیت های NGO و حفاظت از محیط زیست و حیوانات با این انرژی سازگارترند. بطور کلی آرتمیس در هر شغلی که باشد تسلیم نمیشود و به دنبال هدف و موفقیت است و این تلاش ، رضایت درونی آرتمیس را فراهم می کند.

 • مدیران موفق
 • بی علاقه به کسب ثروت
 • رهبران حزب‌های سیاسی
 • رقیب مردان
 • علاقمند به کار تیمی در گروه‌های زنانه
 • وکالت، تجارت و سیاست

رابطه کهن الگوی آرتمیس با مردان و زنان

زنی با کهن الگوی آرتمیس همیشه تمایل دارد که با مردان رقابت کرده و برنده شود تا آنها متوجه شود که زنان از مردان قوی تر و بهتر هستند. آرتمیس از زنهای ضعیف و آویزان و دست و پا چلفتی متنفر بوده، ولیکن طرفدار آنها هستند و همیشه حق را به آنان می‌دهند، البته در برابر مردان. نمونه بارز این مساله را در رانندگی می توان دید، آرتمیس خودش از رانندگی خانم‌ها ایراد می‌گیرد، ولی وقتی یک آقا از رانندگی خانمها ایراد می‌گیرد، آرتمیس به او خرده می گیرد و از خانم‌ها دفاع هم می کند.

ازدواج کهن الگو آرتمیس

زنی با کهن الگو آرتمیس معمولا مجرد می مانند و به ندرت تن به ازدواج می‌دهد، چون دوست ندارند آزادیشان زیر سؤال برود. تعهدات زناشویی برای آنها حکم زندان را دارد. ازدواج آرتمیس در سنین جوانی، آنگاه که آرتمیس سخت درگیر حرفه و یا آرمان خویش است، بعید به نظر می آید. در صورت ازدواج معمولا ازدواجی دوستانه دارند.

فرزندان فردی با کهن الگو آرتمیس

برای زنی با کهن الگو آرتمیس که دوست دارد اندامی ورزیده و بلند بالا داشته باشد، حاملگی حس خوبی نیست. احساس غریزی مادر شدن به او دست نمی دهد، مگر اینکه کهن الگوی دیمیتر در او فعال باشد. کهن الگو آرتمیس از نداشتن فرزند ناراحت نمی‌شود. با وجود این بچه ها را دوست دارد و در صورتی که صاحب فرزند شود، مادر خوبی می شود. مادری با کهن الگو آرتمیس در برابر فرزندی که با ماری بر دوش به خانه می آید، واکنشی مطبوع نشان می دهد و با شادمانی همراه فرزندانش به اسکی و اردو می رود.

میانسالی کهن الگوی آرتمیس

در صورت عدم حضور کهن الگوهای دیگر، زنی با کهن الگوی آرتمیس در سنین سی و پنج تا پنجاه و پنج سالگی با بحرانهای میان سالی روبرو می شود. آرتمیس الگوی رفتاری زن جوان هدفگرایی است که به تنهایی به دنبال خواسته های خود می رود، اما در سنین میانی زندگی در این زن تغییراتی ایجاد می شود و تعداد قلمروهای کشف نشده به حداقل می رسد. تا آن زمان، یا آرتمیس در دسترسی به اهداف خویش موفق بوده و به ثباتی در زندگی رسیده و یا با شکست مواجه شده است.

کهنسالی کهن الگو آرتمیس

زنی با کهن الگو آرتمیس هرگز آرام نمی‌گیرد و تحرک جوانی خود را حفظ می کند. اکنون شاید نوبت به جهانگردی و سیاحت در کشورهای مختلف است. نزدیکی و صمیمیت با جوانان و نیز توانایی جوان اندیشی همواره در آرتمیس حفظ می شود.

برای شرکت در تست کهن الگوی اسطوره ای زنان کلیک کنید.

توصیه بعد از انجام تست کهن الگو

تست کهن الگوی اسطوره ای ، نسبت به انتخاب های ناخودآگاه فرد، آگاهی ایجاد میکند. اما بسیار مشاهده شده که افراد با انرژی ناخودآگاه مشابه، عکس العمل یا رفتار های متفاوتی در موقعیت های مشابه دارند. برای شناخت بهتر توصیه میگردد فرد تست اینیاگرام با گزارش کامل را انجام دهد. تست اینیاگرام گزارش کاملی از شخصیت فرد را اعلام میکند.