کهن الگو هرا ( ژونو )

نماد زناشویی

نکته در مورد تفسیر تست کهن الگو اسطوره‌ای 

اگر در حال بررسی نتایج تست کهن الگوی اسطوره‌ای هستید، حتما به نمودارهای تست کهن الگو دقت کنید. همه انسانها ترکیبی از دو یا چند کهن الگو هستند. حتی گاهی دارای کهن الگو با امتیاز برابر هستند. در اعلام نتایج تست کهن الگو به اینصورت برنامه‌ریزی شده‌است که کهن الگوی با بالاترین امتیاز به شما گزارش می‌شود. در صورتی که یک یا چند کهن الگوی دیگر با امتیاز نزدیک به کهن الگو اصلی گزارش شده است، توصیه میشود نتایج آنها را نیز مطالعه کنید. در مواردی که کهن الگو با امتیاز نزدیک به هم وجود دارد، معمولا فرد در انتخاب ها و رفتارها ترکیبی از دو یا چند الگوی ناخودآگاه را پیروی میکند.

نکته مهم دیگر در تست کهن الگوی اسطوره‌ای اینست که کهن الگو به صورت انرژی در فرد وجود دارد. لذا توصیه میشود در انجام تست کهن الگو ، فرد همزمان تست کهن الگوی زنان و تست کهن الگوی مردان را انجام دهد. این کار نه تنها به شناخت بیشتر کمک میکند بلکه از نظر بررسی دقت فرد در انجام تست هم راهگشا می‌باشد زیراکه این انرژی‌های مردانه و زنانه مکمل هم هستند و متخصصین اطلاعات زیادی از این تطابق ها بدست خواهندآورد.

ویژگیهای کهن الگوی هرا

  • کهن الگوی هرا تمایل زیادی به ازدواج و همسرداری و زندگی مشترک دارد به طوری که همه هدف زندگیش و تعالی خودش را در کامل شدن به واسطه ازدواج می داند.
  • وفاداری، سیاستمداری، ماندگاری و همینطور حسادت از صفات اصلی کهن الگوی هرا می‌باشد.
  • کهن الگوی هرا در برابر تحریک حسادت، بسیار شدید واکنش نشان می دهد. هرا می‌خواهد که از همه مسائل و کارهای همسرش مطلع باشد.
  • کهن الگوی هرا همیشه حفظ ظاهر می‌کند که رابطه من و همسرم بسیار خوب است. اولین شغل خودش را همسرداری می‌داند.
  • ازدواج برای کهن الگوی هرا امری مقدس است.
  • کهن الگوی هرا بسیار شیک و خوش پوش است، همیشه خودش را همچون ملکه‌ای می‌داند که با بقیه تعامل می‌کند، اداها، حالتها، و تمامی رفتارهای یک ملکه در کهن الگوی هرا دیده می‌شود.
  • کهن الگوی هرا بسیار انحصار طلب است یعنی شوهرش را فقط برای خودش می خواهد و حاضر نیست تحت هیچ شرایطی شوهرش را آزاد بگذارد.
  • کهن الگوی هرا به سهولت قابل شناسایی است. هنگام مراسم ازدواج، عروسی شادمان و بشاش است که با رضایت خاطر به سوی داماد منتظر گام برمی‌دارد. کهن الگو هرا زمانی هم که از خیانت شوهر مطلع می شود و خشم خود را متوجه زن رقیب می‌کند.

برای شرکت در آزمون کهن الگو اسطوره‌ای کلیک کنید.

افسانه اسطوره هرا

در افسانه‌های یونان باستان، هرا فرزند ریا و کرونوس بود و مانند چهار برادر و خواهر دیگرش به محض تولد توسط کرونوس ، بلعیده شد و سرانجام وقتی از شکم پدر رها شده، تبدیل به دختر جوانی شده بود. در آن وقت دو الهه عناصر طبیعی به منزله دایه، مراقبت و پرورش هرا را به عهده گرفتند. هرا که بسیار جذاب و دوست داشتنی شده بود، نگاه زئوس را، به خود جلب کرد. زئوس برای رسیدن به هرا خود را تبدیل به پرنده نحیف و لرزانی کرد و هرا با یک نگاه به او دلش به رحم آمد و برای گرم کردنش او را به خود فشرد. پس از ازدواج، هوسرانی‌های زئوس باعث سرشکستگی هرا و اهانت به او بود.

کهن الگو هرا

کهن الگو هرا هم محترم و مقدس بود و هم توهین و تحقیر می‌شد. ابعاد دوگانه خوب و بد او بیش از هر کهن الگوی دیگری قابل تشخیص است. کهن الگو هرا از طرف جامعه به شدت حمایت می‌شود. ذهنیت "کشتی نوح" همچنان پابرجاست: انسانها نیز مثل کفش یا جوراب باید جفت باشند. با این باور جمعی زنان مجرد احساس می‌کنند که وصله ناجوری هستند. بنابراین، کهن الگو هرا هم از طریق عواقب منفی سرپیچی از این باور جمعی زنان و هم به واسطه اعتبار ناشی از همراهی با آن تقویت می‌شود.

پرورش کهن الگو هرا

اگر میل به پیوند با شریک زندگی آن قدرها شدید نباشد، می توان آن را آگاهانه پرورش داد. این فقط وقتی ممکن است که زن نیاز به تعهد را تشخیص دهد و بخواهد آن را حفظ کند و شرایط نیز بر وفق مراد او باشد. مثلا اگر دلباخته مردی است که خواهان و یا نیازمند وفاداری در پیمان زناشویی است، آن وقت تصمیم با اوست که برای حفظ این رابطه بین تنوع طلبی آفرودیتی یا استقلال طلبی آرتمیسی و تمایلات هرایی ، کهن الگو هرا را برگزیند. تصمیمی هوشیارانه برای هرا بودن، پیوند زن با این کهن الگو را تحکیم می بخشد.

والدین کودک با کهن الگو هرا

مطابق افسانه‌ها، کهن الگو هرا تنها بچه‌ای بود که دارای دو جفت والدین بود. زمانی که از شکم پدر رهایی یافت، به دامن دو الهه عناصر طبیعی تحت عنوان دایه سپرده شد. داشتن دو جفت والدین متفاوت –یا دو نمونه زندگی زناشویی- زمینه آشنایی، برای زنی با کهن الگو هرا است. در وضعیت خانوادگی نامطلوب که بسیاری از کودکان نسبت به ازدواج بی اعتماد و بدگمان می‌شوند، هرای کوچک با رویای داشتن خانواده‌ای خوب خود را نجات می‌دهد.

دوران کودکی فرد با کهن الگو هرا

کهن الگو هرا را می توان در سنین چهار و پنج سالگی دید که مشغول خاله بازی است و در حالی که همبازی خود را به طرف در راهنمایی می‌کند، می‌گوید، "تو حالا بابا بشو و برو سر کار". بعد ادای بزرگترها را در می‌آورد، آب و جارو می‌کند، میز غذا را می‌چیند و در انتظار لحظه باشکوه اوج که همان بازگشت همسر به خانه است، می‌نشیند. (دیمیتر کوچک که دلش می خواهد مامان بشود، عروسکش را داخل کالسکه می گذارد و ساعتها سرگرم تغذیه، لباس پوشاندن و خواباندن "کودکش" می شود.)

دوران بلوغ فردی با کهن الگو هرا

کهن الگو هرا در دوران بلوغ در صورت داشتن رابطه‌ای پایدار و دائمی، بسیار راضی و خشنود است. در سن بلوغ از داشتن دوست پسر خوشحال می‌شود و آن را به همه نشان می‌دهد و همه فکرش پیش اوست و دوست دارد فقط در مورد او صحبت کند. در نوجوانى معمولاً در دبیرستان رابطه برقرار مى‌کند و اتفاقاً از روابط گذراى آن دوران دچار ضربه شدید عاطفى مى‌شود. در شرایطی که دختری با کهن الگو هرا از نداشتن شوهر بسیار آزرده است و احساس بی هدفی و تهی بودن می‌کند، انتظارات و کنایه های نابجای اقوام مانند "کی به عروسی تو بیایم؟" بر شدت ناراحتی او می‌افزاید.

دوران تحصیل فرد با کهن الگو هرا

برای کهن الگو هرا ورود به دانشگاه فرصتی برای یافتن شوهر است، نه رسیدن به اهداف مستقل. گاه طوری وانمود می‌کند که انگار تحصیلات واقعا برایش جدی و مهم بوده‌است. برای زنی با کهن الگو هرا تحصیل علم به خودی خود اهمیت ندارد و شاید صرفا بخشی از مقام و موقعیت اجتماعی هرا باشد. اگر ازدواج که انگیزه اصلی دانشگاه رفتن زنی با کهن الگو هرا است، در همان سالهای اول و دوم تحقق پیدا نکند، او به نگرانی و تشویش دچار می‌شود.

شغل و حرفه فرد با کهن الگو هرا

برای زنی با کهن الگو هرا پیگیری حرفه همچون تحصیلات دانشگاهی جایگاه ثانوی دارد. کار و حرفه بخش اصلی زندگی کهن الگو هرا را تشکیل نمی‌دهد. حضور زنی با کهن الگو هرا در محیط کار فقط برای پیدا کردن شوهر است و اگر مرد دلخواهش را پیدا کند، اصراری برای سرکار رفتن ندارد. اغلب حتی بر روی رئیسش هم حساس است و روابط او با دیگران را زیر نظر دارد و کنترل می کند. کهن الگو هرا در کار کردن کند و محتاط است و روابط اجتماعی خوبی دارد.

شغل برای کهن الگوی هرا اهمیت ندارد.

ساعات فراغت کهن الگوی هرا ، صرف همسر می‌شود.

نوع شغل هرا و ادامه آن کاملاً به خواست همسر بستگی دارد.

رابطه کهن الگو هرا با مردان و زنان

از آنجایی که برای زنی با کهن الگوی هرا ارتباط با جنس مخالف بسیار مهم است، از هر گونه ارتباطی با مردان استقبال کرده و همیشه در جهت جلب توجه آنان رفتار می‌کند. فقط تا وقتی با زنان ارتباط دارد که مورد مناسبی برای ازدواج پیدا کند، در واقع از ارتباطات دوستانش با مردان برای پیدا کردن مرد مناسب استفاده کرده و بعد از آن ارتباطش را با آنها قطع می‌کند، چون دوستانش (بخصوص مجردها) را تهدیدی برای رابطه اش می‌داند.

ازدواج کهن الگوی هرا

زنی با کهن الگوی هرا دوست دارد که هر چه زودتر ازدواج کرده و تشکیل زندگی مشترک بدهد و همه تمایلات و رفتارهایش جهت رضایت و خشنودی همسرش باشد. عاشق شوهر کردن و خرید جهیزیه و تمام مسائل مربوط به آن است. روز عروسی زنی با کهن الگو هرا مهم‌ترین روز زندگیش محسوب می‌شود. در آن روز صاحب نام و هویت جدیدی می‌شود. کهن الگوی هرا دوست دارد خبر ازدواجش در همه جا اعلام شود و شکوه و زیبایی یک ملکه را در شب عروسی تجربه کند.

فرزندان فردی با کهن الگوی هرا

زنی با کهن الگو هرا معمولا صاحب فرزند می‌شود، زیرا این کار را جزء وظایف همسری خود و عامل تحکیم روابط با همسرش می‌داند. کهن الگوی هرا چندان هم غریزه مادری ندارد و در واقع فرزند را زنجیری بر پای شوهرش می‌داند، مگر اینکه از کهن الگوی دیمیتر سهمی داشته باشد. برای زنی با کهن الگو هرا فرزند در درجه دوم اهمیت قرار دارد و در برابر فرزندان، از شوهرش دفاع می‌کند. در صورت لزوم گزینش میان شوهر و فرزند، زنی با کهن الگوی هرا حاضر است برای حفظ شوهر نیازهای فرزند را نادیده بگیرد.

میانسالی فردی با کهن الگو هرا

رضایت سالهای میانی زندگی کهن الگو هرا مشروط بر این است که آیا ازدواج کرده یا نه و اگر کرده با چه کسی. این سالها برای هرا که در رابطه زناشویی پایداری قرار دارد و شوهر نیز به درجاتی از توفیق اجتماعی رسیده و قدر زن خود را می‌داند، سالهای بسیار خوبی است. برای زنی با کهن الگوی هرا که مجرد، طلاق گرفته و یا بیوه شده باشد این سالها پر از درماندگی و بدبختی است.

کهنسالی فرد با کهن الگوی هرا

برای زنی با کهن الگو هرا ، دوران بیوگی سخت ترین دوران زندگی است. او هرگز از درد فوت شوهرش التیام نمی‌یابد چرا که با بیوه شدن نه تنها شوهر بلکه حس هویت و معنای زندگی خود را از دست می‌دهد، به طوری که احساس بی ارزشی می‌کند. با مرگ همسر، زنی با کهن الگو هرا که جنبه های دیگر وجود خود را هنوز پرورش نداده، از مرحله عزاداری به افسردگی مزمن، سرگردانی و تنهایی سوق می‌یابد. از آنجا که همیشه بیشترین اهمیت را به شوهر خود داده، با فرزندانش احساس نزدیکی و صمیمیت نمی‌کند. دوستان زیادی هم ندارد، زیرا همیشه معاشرتهای اجتماعی خود را محدود به دوستان و همکاران شوهر کرده‌است.

برای شرکت در آزمون کهن الگو اسطوره‌ای کلیک کنید.

توصیه بعد از انجام تست کهن الگو 

با انجام تست کهن الگوی اسطوره‌ای ، فرد نسبت به انتخاب های ناخودآگاه خود آگاه میشود. اما بسیار مشاهده شده که افراد با انرژی ناخودآگاه مشابه، عکس‌العمل یا رفتارهای متفاوتی در موقعیت‌های مشابه دارند. برای شناخت بهتر توصیه میگردد فرد تست اینیاگرام با گزارش کامل را انجام دهد. تست اینیاگرام گزارش کاملی از شخصیت فرد را اعلام میکند.