کهن الگوی آفرودیت ( ونوس )

نماد عشق و زیبایی

نکته در مورد تفسیر تست کهن الگو اسطوره ای 

اگر در حال بررسی نتایج تست کهن الگوی اسطوره ای هستید، حتما به نمودارهای تست کهن الگو دقت کنید. همه انسانها ترکیبی از دو یا چند کهن الگو هستند. حتی گاهی دارای کهن الگو با امتیاز برابر هستند. در اعلام نتایج تست کهن الگو به این صورت برنامه ریزی شده است که کهن الگوی با بالاترین امتیاز به شما گزارش میشود. در صورتی که یک یا چند کهن الگوی دیگر با امتیاز نزدیک به کهن الگو اصلی گزارش شده است، توصیه میشود نتایج آنها را نیز مطالعه کنید. در مواردی که کهن الگو با امتیاز نزدیک به هم وجود دارد، معمولا فرد در انتخاب ها و رفتارها ترکیبی از دو یا چند الگوی ناخودآگاه را پیروی میکند.

نکته مهم دیگر در تست کهن الگوی اسطوره ای اینست که کهن الگو به صورت انرژی در فرد وجود دارد. لذا توصیه میشود در انجام تست کهن الگو ، فرد همزمان تست کهن الگوی زنان و تست کهن الگوی مردان را انجام دهد. این کار نه تنها به شناخت بیشتر کمک میکند بلکه از نظر بررسی دقت فرد در انجام تست هم راهگشا می‌باشد زیراکه این انرژی های مردانه و زنانه مکمل هم هستند و متخصصین اطلاعات زیادی از این تطابق ها بدست خواهند آورد.

ویژگیهای کهن الگوی آفرودیت

 • در فردی که کهن الگو آفردیت حضور فعال دارد، شور و شوق زندگی موج می زند.
 • انرژی اسطوره آفرودیت همواره عاشق زندگی و همه ابعاد و ظواهر و قسمتهای مختلف آن است.
 • آفرودیت در انتخاب پوشش و حتی انتخاب رنگ برای وسایل خانه رنگهای خاص و شاد و زنده را انتخاب می کند.
 • فردی که کهن الگو آفرودیت بالا دارد در مهمانیها همیشه مرکز توجه است و همواره خودش و دیگران، از همنشینی با یکدیگر لذت می برند.
 • آفرودیت هیچ وقت از خود ایراد نمی گیرد و همیشه خود را تحسین می کند.
 • روح فردی که کهن الگوی آفرودیت دارد همواره جوان، شاد، شاداب و سرخوش است و همانند کودکی آزاد و رها.
 • آفرودیت خدابانوی خلاقیت نیز هست. تمام زیبایی ظاهری زن که به نوعی به پوشش، آرایش و یا محیط پیرامونش مربوط می شود به خلاقیت آفرودیت ربط دارد. همینطور شعر، نقاشی و هنر.
 • آفرودیت خوش زبان است، روابط متعدد و سطحی زیادی دارد. عشاق زیادی هم دور و برش می پلکند.
 • خودنمایی، ویژگی آفرودیت است.
 • در یک جامعه بدوی، این بخش زیبایی و ضروری زن، خرج آرایشگاه ها و زنگ تفریح مردان می شود و به بیراهه می رود.
 • در یک جامعه فرهیخته بالغ، بخش جذاب زنانه خرج رشد، زیباسازی کشور و تحکیم بنیان خانواده می شود، چرا که آفرودیت  درک لطیفی از زندگی دارد و اگر نباشد زیبایی خاصی در دنیا محقق نمی شود.

برای شرکت در تست کهن الگوی زنان کلیک کنید.

افسانه اسطوره آفرودیت

کهن الگو آفرودیت نماد زیبایی است که رومی ها او را ونوس می نامند. آفرودیت زیباترین کهن الگو در بین اسطوره ها است. در اسطوره های یونانی، آفرودیت و هفائستوس فرزندی بوجود نیاوردند. ازدواج آنها، اتحاد زیبایی و صنعت است که نتیجه اش "هنر" است.

کهن الگوی آفرودیت

در اسطوره های یونانی، آفرودیت حضور بی نظیری دارد که باعث می شود همه عاشق کهن الگوی آفرودیت بشوند و زندگی نو و تازه ای بیابند. آفرودیت الهام بخش شعر و سخنان شور آمیز است و نماد نیروی عشق و خاصیت تبدیل بخشی آن است. آرکی تایپ آفرودیت ناظر بر لذت عشق و زیبایی، است. قلمرو عشق برای بسیاری از زنان، نیروی کشش آور و پرقدرتی دارد.

چالش های والدین کودک با کهن الگوی آفرودیت

برخی از والدین آفرودیت کوچک، او را همیشه نوازش و تشویق می کنند، لباس زیبا بر تن کودک آفرودیت خود می کنند، موهای آفرودیت کوچک را آرایش می کنند و با روبانهای رنگی تزیین می کنند و یا در مسابقات زیبایی او را شرکت می دهند. اما بهترین والدین برای آفرودیت جوان، آنهایی هستند که از ابتدا با دخترشان مثل یک شیء زیبا رفتار نمی کنند و رفتارشان مثبت، یکنواخت و متعادل است و انرژی آفرودیت جوان را به هنر، خلاقیت و مهربانی با دیگران هدایت می کنند. این والدین ایده آل در دوران بلوغ برای دختر جوان راهنمای دلسوزی می شوند و محدودیتهایی که برای آفرودیت جوان قائل می شوند، معقول و قابل اجراست.

دوران کودکی فرد با کهن الگوی آفرودیت

در کودکی، آفرودیت کوچک معصوم است و دلربایی های کودکانه دارد. این دلربایی ها می تواند با اقوام مرد بیشتر باشد. معمولا اظهار نظرهایی از این قبیل : "صبر کن بزرگ بشه ببین چی بشه" در مورد آفرودیت گفته می شود. آفرودیت از اینکه مرکز توجه باشد لذت می برد و معمولا در میهمانیها مشغول رقص و دلرباییهای کودکانه است.

دوران بلوغ فرد با کهن الگوی آفرودیت

دوران بلوغ برای دختر جوانی که کهن الگوی آفرودیت دارد، دوران بسیار خطرناکی است. تصویری که دختر جوان از خود و از چهره و وزن خود دارد و عدم اعتماد به نفس در این زمینه که می تواند منجر به مشکلات تغذیه و لاغری مفرط بشود. از سویی دیگر خطرات حاملگی های ناخواسته و بیماریهای مقاربتی بر اثر نادانی و پس زده شدن و تایید نشدن از طرف دخترهای خوب، از دیگر مشکلات آفرودیت جوان است.

دوران تحصیل فرد با کهن الگوی آفرودیت

فردی با کهن الگو آفرودیت ، در مدرسه و دانشگاه بیشتر از آنکه جذب درس باشند، عاشق فعالیتهای فوق برنامه مثل سرود و نمایش هستند. محیط درس و فضای آموزشی، محیط مناسبی برای تعامل آفرودیت با دیگران و ایجاد ارتباط با آدم های جور و واجور است. شرّ و شیطان و شیرین و دوست داشتنی هستند.

شغل و حرفه فرد با کهن الگوی آفرودیت

فرد با کهن الگو آفرودیت از لحاظ احساسی خیلی اهل کار و محیط کار نیست. آفرودیت دوست دارد در محیط کار، تنوع فراوانی داشته باشد و کار یکنواخت را دوست نخواهد داشت. معمولا شغل خانمی با کهن الگو آفرودیت ، زیبایی و آرایش، دکوراتوری، موسیقی، هنر، نویسندگی، رقص و درام است و یا با مردم بودن و در رابطه بودن با دیگران مثل معلمی و تراپیست و یا ادیتوری. بنابراین فرد با انرژی آفرودیت یا عاشق کارش است و یا از آن متنفر و حد وسط هم ندارد! هیچ چیزی مثل تکرار و یکنواختی آفرودیت را از کار دلزده نمی کند. فرد با کهن الگو آفرودیت ترجیح می دهد که حقوق کمتری بگیرد ولی کارش را بیشتر دوست داشته باشد.

 • نقاش، آرایشگر، گرافیست و یا آهنگساز.
 • هنر پیشه
 • به تنوع علاقمند است و هدفگرا نیست.
 • هر کاری را که بخواهد و در هر زمانی که دوست داشته باشد انجام می‌دهد.

رابطه کهن الگوی آفرودیت با مردان و زنان

آفرودیت حوزه مردانه و زنانه درون خود را با اراده و انتخاب خودش مثل دستگاه کنترل تلویزیون، تنظیم می کند که این باعث برقراری رابطه عمیق با اطرافیان می شود. این امر باعث جذابیت و به دل نشستن این فرد با کهن الگو آفرودیت می شود که همان خاصیت کیمیاگری آفرودیت است. یعنی فرد با کهن الگو آفرودیت می تواند از بسیاری از مردان مردتر و از بسیاری از زنان نیز زن تر بشود. تا حدی که زنان و دختران نیز تمایل به داشتن رابطه عاطفی با زن آفرودیتی پیدا می کنند.اگر  زنی با انرژی آفرودیت در جامعه‌ای زندگی کند که برقراری رابطه برای زنان ارزش اخلاقی ندارد، ممکن است توجه‌اش را به مردان به کلی از دست بدهد و نسبت به اینکه احساس شوق در خودش دارد حس بدی به خود داشته باشد و احساس گناه کند. در اینجاست که آفرودیت با بخش عظیمی از واقعیت زنانگی خود قطع رابطه می کند و سرزندگی و شوق به زندگی را از دست می دهد.

ازدواج کهن الگو آفرودیت

ازدواج برای آفرودیت هیجان انگیز و پر از تجربه های زندگی است به شرط اینکه برایش دست و پاگیر نباشد و همیشه تنوع و تازگی داشته باشد. زنی با کهن الگو آفرودیت اگر انرژی هرا را در خود داشته باشد ازدواج موفقی خواهد داشت، زیرا هم تعهد و هم جذابیت جنسی در این ازدواج قوی است. در غیر اینصورت ماندن در یک ازدواج برای زنی با کهن الگو آفرودیت معمولا آسان نیست و طلاقها و ازدواجهای چندین باره احتمالش بسیار زیاد است. الیزابت تیلور یک نمونه از چنین زنی است.

فرزندان فرد با کهن الگو آفرودیت

زنی با کهن الگو آفرودیت بچه ها را دوست دارد و بچه ها هم او را دوست دارند. بچه‌ها بدون قضاوت با زن آفرودیت برخورد می کنند و جذابیت کهن الگو آفرودیت را می ستایند. آفرودیت قابلیت های بچه ها را بیرون می کشد و آنها را تشویق می کند و بچه ها در کنار آفرودیت احساس خلاقیت، سرزندگی و با استعدادی می کنند. آفرودیت بچه ها را هم افسون می کند و به خودش جلب می کند. آفرودیت به فرزندان خودش، آزادی و استقلال می دهد به شرطی که کمی انرژی دیمیتر هم در او باشد.

میانسالی کهن الگو آفرودیت

مساله کتمان ناپذیر سن و گذار رو به پیری، برای آفرودیت که مهمترین چیز در شخصیت این کهن الگو زیباییش بوده است، بسیار دردناک است. وقتی که آفرودیت متوجه می شود که زیبایی اش رو به افول گذاشته، دیگر آن توجه عمیقی که به دیگران می کرد، بطوریکه در دیگری حل میشد را تغییر می دهد. بعدها زنان آفرودیتی یاد می گیرند که الگوی رفتاری را باید عوض کنند و همیشه خود را غیر قابل دسترس و درگیر رابطه با شخصی نشان بدهند تا سوءتفاهم دیگری پیش نیاید. ولی برای زنان با کهن الگو آفرودیت بالا که هنر و حرفه ای دارند، میانسالی آنقدر هم مساله برانگیز نیست. معمولا آفرودیت هایی با این شرایط خودشان را در کار و فعالیت غرق می کنند و به توسعه فن و هنرهای دیگر می پردارند.

کهنسالی کهن الگوی آفرودیت

بعضی از زنان با کهن الگو آفرودیت گنجایش دیدن زیبایی در درون چیز ها را دارند و همیشه کمی با چیزی که به آن چشم دارند عشق می ورزند. این گونه زنان با جذابیت و وقار پیر می شوند و توجه شان در سنین پیری کاملا به سوی خلاقیت و کارهایی است که در اجتماع انجام می دهند. این آفرودیت ها همیشه زنده دلند و دیگران را به خوشی دعوت می کنند.

برای شرکت در تست کهن الگوی اسطوره ای زنان کلیک کنید.

توصیه بعد از انجام تست کهن الگو

تست کهن الگوی اسطوره ای ، نسبت به انتخاب های ناخودآگاه فرد، آگاهی ایجاد میکند. اما بسیار مشاهده شده که افراد با انرژی ناخودآگاه مشابه، عکس العمل یا رفتار های متفاوتی در موقعیت های مشابه دارند. برای شناخت بهتر توصیه میگردد فرد تست اینیاگرام با گزارش کامل را انجام دهد. تست اینیاگرام گزارش کاملی از شخصیت فرد را اعلام میکند.