کهن الگوی هستیا ( وستا )

نماد آتشکده

نکته در مورد تفسیر تست کهن الگو اسطوره‌ای 

اگر در حال بررسی نتایج تست کهن الگوی اسطوره‌ای هستید، حتما به نمودارهای تست کهن الگو دقت کنید. همه انسانها ترکیبی از دو یا چند کهن الگو هستند. حتی گاهی دارای کهن الگو با امتیاز برابر هستند. در اعلام نتایج تست کهن الگو به اینصورت برنامه ریزی شده‌است که کهن الگوی با بالاترین امتیاز به شما گزارش میشود. در صورتی که یک یا چند کهن الگوی دیگر با امتیاز نزدیک به کهن الگو اصلی گزارش شده است، توصیه میشود نتایج آنها را نیز مطالعه کنید. در مواردی که کهن الگو با امتیاز نزدیک به هم وجود دارد، معمولا فرد در انتخاب ها و رفتارها ترکیبی از دو یا چند الگوی ناخودآگاه را پیروی میکند.

نکته مهم دیگر در تست کهن الگوی اسطوره‌ای اینست که کهن الگو به صورت انرژی در فرد وجود دارد. لذا توصیه میشود در انجام تست کهن الگو ، فرد همزمان تست کهن الگوی زنان و تست کهن الگوی مردان را انجام دهد. این کار نه تنها به شناخت بیشتر کمک میکند بلکه از نظر بررسی دقت فرد در انجام تست هم راهگشا می‌باشد زیراکه این انرژی‌های مردانه و زنانه مکمل هم هستند و متخصصین اطلاعات زیادی از این تطابق ها بدست خواهندآورد.

ویژگیهای کهن الگوی هستیا

 • آرامش و حجب دو خصیصه کهن الگو هستیا است.
 • حضور کهن الگوی هستیا فضایی صمیمانه و هماهنگ را نوید می‌دهد. معمولا زنی است درونگرا که از تنهایی لذت می‌برد.
 • کهن الگو هستیا ظاهری مطیع دارد، اما در درونش اعتقاد دارد با آدمهای اطرافش متفاوت است.
 • در هر وضعیتی سعی‌ کهن الگوی هستیا این است که به کار دیگران دخالت نکند و حتی در میان جمع تنهایی می‌آفریند.
 • زنی با کهن الگو هستیا همواره در پذیرش مطلق وضعیت زندگی‌اش بوده و همیشه احساس می‌کند که در بهشت خود ساخته و آفریده خودشان مشغول به سیر و سلوک است.
 • محیط خانه برای کهن الگوی هستیا مقدس است، درست مثل معبد. مشغله نگهداری و مراقبت از خانه برای هستیا یک وظیفه پرمعناست.
 • کهن الگو هستیا کارهای خانه را طوری انجام می‌دهد که گویی این تنها کار دنیاست، کارهایی مثل اتو کشیدن و گردگیری کردن که معمولا خانم‌ها از انجام آنها گریزانند را هستیا طوری باآرامش انجام می‌دهد که انگار با باز شدن هر چروک، چروکی از درون او باز می‌شود و یا با زدودن گرد و غبار از روی وسایل، گرد و غبار درون خود را می‌زداید.
 • کهن الگوی هستیا عاشق پرورش گل و گیاه است و خود را با آن سرگرم می‌کند. با آرامشی صبورانه در کار خود غرق شده و از انجام آن لذت می‌برد، بدون آن که توجهی به زمان داشته باشد.

برای شرکت در آزمون کهن الگوی اسطوره‌ای کلیک کنید.

افسانه اسطوره هستیا

در افسانه‌های یونانی، کهن الگوی هستیا نخستین فرزند ریا و کرونوس و خواهر ارشد نسل اول المپ‌ها و خاله و عمه دوشیزه نسل دوم می‌باشد. هستیا اولین کودکی بود که مانند چهار برادر و خواهر دیگرش به محض تولد توسط کرونوس پدرش بلعیده شد و آخرین فرزندی بود که از شکم پدر بیرون آورده شد. بدین ترتیب هستیا بیشترین زمان را در زندان تاریک و خفقان آور پدر گذراند و نیز تنها کودکی بود که مدتی را در آنجا به تنهایی سر کرد. هستیا بزرگترین خواهر زئوس و الهه حاکم بر زندگی خانوادگی و به عبارتی اجاق خانه بود. هستیا نماد آتشکده ، به ویژه آتش شعله ور آتشدانی دایره وار و ناشناخته ترین المپی زمانه خود بود که بنابر باور یونانیان بدون حضور و ورود هستیا هیچ خانه و معبدی تقدس نمی یافت. در واقع آنان وجود هستیا را موجب روحانیت اماکن و فراهم آورنده معرفت، گرما و حرارت زندگی می‌دانستند. نه هستیا و نه همتای رومیش، وستا ، هیچ یک به دست نقاشان و مجسمه سازان در پیکر انسانی ظاهر نشدند، بلکه حضور ایشان در دل آتشین و گرم خانه، معابد و شهرها احساس می‌شد. نماد صوری هستیا ، دایره بود. هستیا هم آن حس روحانیت و تقدس بود و هم آتش مقدسی که فراهم آورنده معرفت، گرما و حرارت برای پختن غذاست.

کهن الگوی هستیا

حضور کهن الگوی هستیا برای تداوم زندگی اساسی است و نیز به عنوان یک کهن الگو حضورش در شخصیت زن بسیار مهم است، زیرا به زن حس کمال و یگانگی می دهد. کهن الگو هستیا ، ظاهرا وجه مشترکی با کهن الگوی آرتمیس پرجنب و جوش و یا کهن الگوی آتنا تیزهوش زره‌پوش ندارد. گرچه این سه خدابانوی در قلمرو توجه و طریق عمل با یکدیگر تفاوت دارند، اما در برخی خصوصیات ناملموس و در عین حال بسیار اساسی و مهم مشترکند. هستیا ، آرتمیس و آتنا دارای وجه یگانگی با خویشتن هستند. هیچ یک قربانی اعمال دیگران نشدند. در هر سه این توانایی هست که بی هیچ پریشانی و آشفتگی به خاطر نیازهای دیگران و یا نیاز خود به دیگران، بر اهداف خویش متمرکز بماند.

پرورش کهن الگو هستیا

کهن الگوی هستیا را می‌توان در تنهایی بی‌دغدغه و آرام یافت و یا در حس نظم و ترتیبی که از انجام "صبورانه کارهای خانه" حاصل می‌شود. مرتب کردن کمد لباس، مرور عکسهای گذشته و مرتب و منظم کردن و چیدن آنها در آلبوم. زنی که ذاتا کهن الگو هستیا ندارد، می‌تواند هوشیارانه هستیا را به درون خویش دعوت کند و اوقاتی را با کهن الگوی هستیا یعنی با جنبه متمرکز، درونی و آرام خویش بگذراند. چنین دعوتی مستلزم این است که وقت و فضای لازم را به خود اختصاص دهد. این بخصوص در مورد زنی برونگرا صادق است که زندگیش پر از فعالیت و ارتباط است و همیشه مغرورانه از نداشتن لحظه‌ای خلوت و آرامش شکوه می‌کند. برای تقویت کهن الگو هستیا لازم است وقت کافی به انجام هر کاری اختصاص داده شود.

والدین کودکی با کهن الگوی هستیا

سالهای کودکی کهن الگو هستیا ، مشابه افسانه کهن الگو ، زندگی با پدری مستبد و مادری ناتوان و غالبا افسرده است. بسیاری از آنها در خانواده‌هایی بزرگ می‌شوند که به نیاز کودکان اهمیتی نمی‌دهند. آنها کمابیش به حال خود رها هستند و هر نوع بیان شخصیتی تحت تاثیر نیاز پدر به سلطه جویی، بلعیده می‌شود. در چنین محیطی بیشتر کودکان از والدین خود می‌آموزند و مانند آنها رفتار می‌کنند. بزرگترها، بخصوص پسرها به بچه‌های کوچکتر آزار می‌رسانند و یا اینکه به کوچه و خیابان پناه می‌برند. دختران گاه از نمونه دیمیتر پیروی می‌کنند و خواهران و برادران کوچک را تحت حمایت خود قرار می‌دهند و گاه نمونه هرا می‌شوند و در اولین فرصت خود را به مردی یا شوهری وابسته می‌کنند.

دوران کودکی فردی با کهن الگو هستیا

کودکی با کهن الگوی هستیا بسیار آرام است و معمولا خودش به تنهایی بازی می‌کند و برای دیگران مزاحمتی ایجاد نمی‌کند. کهن الگو هستیا کمتر توجه دیگران را به خود جلب می‌کند و نیز کمتر باعث واکنشهای شدید در دیگران می‌شود. کودک هستیا از ابتدا خودکفا بوده و طبع آرام و خودبسنده خودش را نشان می‌دهد. مواقعی که اذیت می‌شود یا آسیب می‌بیند، به اتاق خودش پناه می‌ببرد و در تنهایی تسکین می‌یابد.

دوران بلوغ فردی با کهن الگوی هستیا

فردی با کهن الگو هستیا در دوران بلوغ، خود را از هیجانات عاطفی و نیز از موضوع طرفداری یک دوست به نفع دیگری دور نگاه می‌دارد. هستیا از دید اجتماع اطرافش تکرو و همیشه در حواشی جریانهاست، فردی است که خود می خواهد کنار باشد و بی نیاز از دیگران است. دوران بلوغ فردی با کهن الگوی هستیا ممکن است برای او ارمغان آور تعمق در عوالم دینی و روحانی باشد. اگر هستیا با جدیت به این عوالم بپردازد و خود را وقف آن کند، احتمالا تنها مورد اختلاف با والدین برایش پیش می‌آید.

دوران تحصیل فردی با کهن الگو هستیا

اگر فردی در خود فقط کهن الگوی هستیا را داشته باشد، تمایل چندانی به دانشگاه رفتن ندارد، زیرا میل به پیشرفت عقلانی، یافتن شوهر و یا کسب تخصص حرفه‌ای جزء نیازهای کهن الگو هستیا نیست. این انگیزه ها با حضور کهن الگوهای دیگر شکل می‌گیرد. بیشتر دختران هستیایی به خاطر وجود کهن الگو‌های دیگر و یا به دلیل توقعات دیگران به دانشگاه می‌روند.

شغل و حرفه فردی با کهن الگوی هستیا

محیط رقابت جویانه کار باب طبع زن با کهن الگو هستیا نیست، زیرا در زن هستیا انگیزه جاه طلبی و شهرت نام وجود ندارد. او محیط کارش را همچون خانه پر از صمیمیت می‌کند، برای قدرت ارزشی قائل نمی‌شود و با بازیهای برد و باخت نیز بیگانه است. اغلب به کارهای سنتی زنانه و نیز حرفه دفتری می‌پردازد. در محیط کار یا به چشم نمی‌آید و ارزش کاریش نادیده گرفته می‌شود و یا برعکس، به خاطر کار خوب و قابل اطمینانش و نیز دور نگاه داشتن خود از غیبت کردنها و سیاست بازیها چون جواهری با ارزش تلقی می‌شود.

 • کهن الگوی هستیا به دنبال شهرت و جاه طلبی نیست.
 • هستیا معمولاً در خانه کار می‌کند.
 • کهن الگو هستیا در کار بسیار بردبار و استوار است.
 • هستیا علاقه‌مند به کارهای دفتری و دور از توجه دیگران است.

رابطه فردی با کهن الگو هستیا با مردان و زنان

کهن الگوی هستیا در ارتباط با زنان آنها را همانند خودش می بیند و فکر می کند که اتفاقی نیست که هر کس در مسیر زندگیش قرار می‌گیرد. کهن الگو هستیا در مورد مردان هم فکر می‌کند که آنها فقط مشغول زندگی کردن خودشان هستند و اگر رفتار و یا عادتی دارند که زنها نمی پسندند، دلیل بر دیگر آزاری نیست و آنها فقط مشابه خانم ها نیستند و نه هیچ چیز دیگری.

ازدواج کهن الگوی هستیا

زنی با کهن الگو هستیا با قالب سنتی همسر خوب، وارد زندگی می‌شود و به وظیفه "کدبانویی" اولویت می‌دهد. در مراقبت از منزل کوشاست و به دنبال آرزوهای جاه طلبانه برای خود و همسرش نیست. از این رو هستیا نه با همسرش به رقابت می‌پردازد و نه به عیب‌جویی و شکایت از او بر می‌خیزد. تا وقتی آفرودیت در او نفوذ نکرده باشد، هیچ گونه انگیزه تنوع در او یافت نمی‌شود. در پی ارتباط با مردان دیگر نیست و گرچه خیانت شوهر برایش چندان اهمیتی ندارد، اما خودش چون هرا به زناشویی وفادار می‌ماند.

فرزندان فردی با کهن الگوی هستیا

زنی با کهن الگو هستیا ، به خصوص اگر قدری هم دیمیتر داشته باشد، مادری فوق العاده می‌شود. اما گاهی گرایشش به درون موجب فاصله گیری او از فرزندانش می‌شود و مهر و محبتش به شدت رنگ می‌بازد. معمولا فرزندانش را آزاد می‌گذارد تا خودشان راهشان را انتخاب کنند. مادری با کهن الگوی هستیا در مواظبت و نگهداری از فرزندان برای ایشان خانه‌ای پر از آرامش و امنیت فراهم می‌آورد. اگر چه غالبا ارتباط سالمی با فرزندان خود دارد، اما چنین مادری در کمک به فرزندان برای حل مشکلات اجتماعی‌شان و یا انتخاب راه‌های پیشرفت حرفه‌ای و مادی موفق نیست.

میانسالی فردی با کهن الگو هستیا

زندگی زنی با کهن الگوی هستیا در میانسالی راه خود را پیدا کرده‌است. در صورتی که ازدواج کرده باشد، خانه‌داری برایش نقشی محبوب و راضی کننده است و اگر مجرد باقی مانده باشد، از تجرد خود راضی است و در پی مردان نمی‌باشد و چنانچه وارد محیط کار شده باشد بخش جدایی ناپذیر فضای کاری خود می‌شود و به آرامی به انجام وظایف خود می‌پردازد. میانسالی برای زنی با کهن الگو هستیا اغلب آن مرحله از زندگی است که رسما وارد حیطه مذهبی می‌شود، تحولی طبیعی که نتیجه وفاداری آنان به پیمانی عمیق و دیرینه در قلبشان می‌باشد. برای قوم و خویشان چنین تصمیمی از جانب هستیا که همواره ساکت بوده و هرگز اهمیت این بخش از زندگیش را عیان نکرده، بسیار غیرمنتظره است.

کهنسالی فردی با کهن الگو هستیا

در زنی با کهن الگوی هستیا همواره حالتی از "متانت و دانایی" نهفته است. در مواقع لزوم نیز در نقش عمه یا خاله مجرد به یاری اعضای خانواده می‌رود. دو بحران عاطفی که در زندگی زنان سنتی وقوع می‌یابد، آشیانه تهی و بیوگی است (آشیانه تهی به دوره‌ای از زندگی زنان مادر اطلاق می‌شود که فرزندانشان همگی بزرگ شده و به دنبال سرنوشت خویش خانه را ترک کرده اند)، اما برای زنی با کهن الگوی هستیا که اغلب هم مادر است و هم همسر، هیچ یک از این نقشها نیاز مبرمی نیست و در نتیجه بر زن هستیا تاثیر نمی‌گذارد.

برای شرکت در آزمون کهن الگو اسطوره‌ای کلیک کنید.

توصیه بعد از انجام تست کهن الگو 

با انجام تست کهن الگوی اسطوره‌ای ، فرد نسبت به انتخاب های ناخودآگاه خود آگاه میشود. اما بسیار مشاهده شده که افراد با انرژی ناخودآگاه مشابه، عکس‌العمل یا رفتارهای متفاوتی در موقعیت‌های مشابه دارند. برای شناخت بهتر توصیه میگردد فرد تست اینیاگرام با گزارش کامل را انجام دهد. تست اینیاگرام گزارش کاملی از شخصیت فرد را اعلام میکند.