افرادی که به دنبال کار هستند چطور می توانند از تست دیسک استفاده کنند

1397/08/10 1:19 PM - 7 ماه قبل


با آن‎ که به سادگی می توان متوجه شد چرا تست دیسک برای کارفرمایان در بهبود جنبه های پویای محیط کار، جنبه های اخلاقی و کارآیی مفید است و حتی می توانند در فرآیند استخدام کارمندان جدید از آن استفاده کنند، بسیاری از افراد متوجه نیستند که این آزمون چقدر ابزاری عالی برای افرادی به شمار می رود که به دنبال کار می گردند. شما در این مقاله متوجه خواهید شد که چطور فردی که جویای کار است می تواند از انجام آزمون دیسک مزیت فراوانی ببرد.

به عنوان شروع، یک فرد جویای کار که تست دیسک را انجام می دهد آگاهی زیادی در مورد رفتار خود به دست می آورد. او از نقاط قوت، ضعف و اولویت های خود اطلاعاتی به دست می آورد که ممکن بود هرگز نسبت به آن ها آگاهی نداشته است.

تا حالا فکر کرده اید که یک شغل یا موقعیت شغلی که برای شما روی کاغذ عالی به نظر می رسد یا براساس ارقام و اعداد به نظر برای شما مناسب است، در نهایت در شرایط واقعی ناامیدی شما را در پی داشته است؟ علت آن می تواند طبیعت کاری که نسبت به آن مشغول شده اید، نوع محیطی که در آن بوده اید، ارتباطاتی که با روسا و همکاران خود داشته اید و مقدار کنترل و آزادی کمی که به شما داده شده بود و موارد متعدد دیگر باشد.

اینجاست که قدرت آزمون دیسک خودنمایی می کند. دیسک شخصیت شما را بررسی و براساس ویژگی های رفتاری، اولویت ها، گرایش های شما و دیگر موارد را می سنجد.

تیپ های رفتاری تست دیسک و مسیر شغلی

به عنوان مثال، فردی با تیپ رفتاری D در دسته تسلط گرا قرار می گیرد، ترکیبی از ویژگی های رفتاری فعال و وظیفه گرا. اگر شما چنین تیپ شخصیتی دارید، احتمالا نمی خواهید از تمامی جوانب تحت کنترل قرار گیرید، بلکه به دنبال راه گریزی هستید و می خواهید کنترل اوضاع را به دست آورید و از طرفی نتایج ملموسی کسب، در وظایف چالش برانگیز شرکت می کنید و به همین ترتیب موارد دیگر. با آگاهی از چیزی که واقعا در شما ایجاد انگیزه می کند، چطور کار کردن را ترجیح می دهید و دوست دارید چه کاری بکنید، شما می توانید شغل هایی را پیدا کنید که با نکات قوت شما بیشتر هماهنگی دارند.

علاوه بر این، افراد جویای کار حتی می توانند نتیجه آزمون دیسک خود را با رزومه شغلی شان همراه کنند. آن ها قادر خواهند بود فورا به کارفرمایان بالقوه خود لیستی از قابلیت ها و نکات قوت خود را نشان دهند و این که چطور در یک محیط یا مجموعه کاری به خصوص موفق خواهند شد.

چنین چیزی باعث می شود فرد مسئول استخدام اطلاعات به مراتب زیادی در خصوص کاندیدا به دست آورد و هم چنین به متمایزسازی آن کاندیدا از سایرین کمک خواهد کرد. علاوه بر تمامی این موارد، قرار دادن گزارش آزمون دیسک به همراه رزومه شغلی نشان دهنده میل و ابتکار بیشتر است که در هر شرکتی یک امتیاز مثبت به شمار می رود. در کمترین حالت، نتایج تست می توانند منابع با ارزشی از نقاط قوت شما در اختیار کارفرمایان قرار دهند تا آن ها متوجه شوند شما چه مزیتی برای شرکت آن ها به همراه خواهید آورد.

بنابراین با آن که اکثر افراد از تست دیسک در محیط کار استفاده می کنند، اگر به دنبال کار هستید، وقت آن فرا رسیده است شما نیز استفاده از آن را مد نظر قرار دهید. شما به اطلاعات بیشتری در مورد خود پی خواهید برد و ابزار فوق العاده ای در اختیار خواهید داشت که به جستجوی شغل مناسب برای شما کمک خواهد کرد و شما را از دیگر کاندیداها متمایز می کند.


دیسک شخصیت شناسی مصاحبه و استخدام سامانه مدیریت استعداد نوتریکا مدیریت استعداد منابع انسانی


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.