چرا باید فرآیند برگزاری آزمون پیش از استخدام خود را استانداردسازی کنید

1397/08/17 5:41 PM - 7 ماه قبل


برگزاری آزمون پیش از استخدام می تواند تاثیر مثبت بزرگی بر روی کارایی و موثر بودن فرآیند استخدام شما داشته باشد. اما همانند با هر گونه فرآیند بررسی و استخدام دیگر، از آزمون ها می توان به شیوه درست یا اشتباه استفاده کرد. یکی از مهم ترین ویژگی های یک فرآیند برگزاری آزمون خوب استانداردسازی است یا به عبارت دیگر شما به شیوه ای استاندارد از داوطلبان شغلی خود آزمون می گیرید. برای هر نوع شغلی، این امر معمولاً شامل گرفتن یک نوع آزمون از تمامی داوطلبان بوده و این آزمون باید در مرحله ای از فرآیند استخدام قرار گیرد که برای همه یکسان است. چندین دلیل وجود دارد که چرا آزمون شما باید به شیوه ای استاندارد برگزار شود.

ریسک کمتر

به عنوان شروع، یک بخش مهم از رعایت مسائل حقوقی یک فرآیند استخدام به دست آوردن این اطمینان است که با هر کاندیدا برای یک موقعیت شغلی با یک استاندارد برخورد می شود. بدین طریق، یک فرآیند برگزاری آزمون استاندارد شده می تواند کسب و کار شما را از شکایت بالقوه حقوقی محافظت کند. به عنوان مثال، اگر کاندیداهای مختلف را در زمان های مختلف تحت آزمون های مختلف قرار دهید، نه تنها رفتار منصفانه ای با دواطلبان شغلی خود ندارید بلکه ممکن است نتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. شما می توانید خطر یک فرآیند استخدام از روی تعصب را با ایجاد یک راهکار قابل تکرار و نامتناقض برگزاری آزمون کاهش دهید که در آن هر کاندیدا برای یک شغل خاص یک شانس برابر برای موفقیت دارد.

کاندیداهای بهتر

کاهش تعصبات در فرآیند آزمونهای استخدامی شرکت شما به این معنی است که شانس شما برای استخدام بهترین فرد برای شغل افزایش می یابد. یقیناً اگر شاخص های استخدام بین داوطلبان شما فرق داشته باشد، برای آن ها شرایط ایده آلی نیست. گرچه، برای شما نیز منصفانه نیست. یکی از بزرگترین مزایای آزمون های پیش از استخدم این است که اطلاعات بی طرفانه ای در مورد کاندیداها در اختیار شما می گذارد. ولی اگر داده ها به شکل برابر برای هر کاندیدا به کار گرفته نشوند، ویژگی بی طرفانه بودن خود را از دست می دهند. زمانی که توسط دو معیار مشابه دو کاندیدا را با هم مقایسه می کنید، قضاوت صحیح تری از آن ها خواهید داشت. استانداردسازی آزمون به شما کمک می کند داوطلبان شغلی را به شکل منصفانه تری ارزیابی کنید، البته اگر بتوانید مطمئن شوید که تمامی آن ها تحت یک آزمون و فرآیند استخدام مشابه قرار گرفته اند که در نهایت به شما کمک می کند تصمیم آگاهانه تری بگیرید که پیش بینی کننده عملکرد شغلی بهتر در دراز مدت است.

نظم شفاف تر

یک راهکار یکسان برگزاری آزمون هم چنین به شما کمک می کند به کل فرآیند استخدام خود نظم بیشتری دهید. از دیدگاه هم کارفرما و هم کاندیدا یک شیوه برگزاری آزمون سیستماتیک و روان راحت تر و کارآمدتر است. اگر تمامی کاندیداها در مرحله مشابه فرآیند استخدام در آزمون مشابهی شرکت نکنند، مقایسه صحیح نتایج و بررسی این که کاندیداها چه مدت زمانی تحت بررسی و سنجش بوده اند، سخت می شود. اگر شما یک شیوه برگزاری آزمون منظم و استاندارد داشته باشید، باعث شکل دهی یک فرآیند کلی منظم تر (و کارآمدتر) می شود.

قوی سازی مخزن کارمندان بالقوه

استانداردسازی فرآیند برگزاری آزمون برای هر موقعیت شغلی باعث می شود ساخت مخزنی از کارمندان بالقوه ساده تر شود. اگر برای نحوه و زمان برگزاری آزمون در فرآیند مشخص استخدام خود استانداردی تعیین کنید، هر زمان که جایگاه شغلی در شرکت شما خالی می شود مجبور به طراحی یک راهکار برای برگزاری آزمون نخواهید بود. این قضیه به خصوص در زمان جذب نیرو برای موقعیت های شغلی "همیشه خالی" مفید است. اگر فرآیند برگزاری آزمون شما استاندارد باشد شما می توانید کاندیداها را در بین فرآیند استخدام به جلو هدایت، از نتایج آن ها یادداشت برداری کنید و به مرور زمان در حین استخدام مخزنی از کارمندان بالقوه بسازید.

ما در سامانه مدیریت استعداد نوتریکا (سمان) سعی کرده ایم تا با بالاترین استانداردها خدمات آزمون های پیش از استخدام را در اختیار کارفرمایان محترم قرار دهیم. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید و یا به این لینک مراجعه بفرمایید. 


مصاحبه و استخدام سامانه مدیریت استعداد نوتریکا مدیریت استعداد منابع انسانی


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.