سه سوالي كه بايد از هر كانديداي شغلي براي محك زدن مهارت هاي نرم آن ها بپرسيد.

1397/09/06 3:10 PM - یک ماه قبل


* مهارت هاي نرم، مهارت هاي ذهني به شمار مي روند كه ارزيابي كميت آن ها در مقايسه با مهارت هاي سخت بسيار دشوار تر است. از مهارت هاي نرم با عنوان  مهارت هاي انساني يا مهارت هاي بين فردي نيز ياد مي شود و به نحوه ارتباط و تعامل شما با ديگر افراد ارتباط دارند مانند ارتباطات، انعطاف پذيري، مذاكره، كار تيمي، فن بيان، رهبري، انگيزه، شكيبايي، توانايي حل مساله، مديريت زمان و اخلاق كاري.

از بسياري جهات سطح تقاضا براي مهارت هاي به اصطلاح نرم بسيار بالا و سطح برآورده سازي اين نياز كم است. اما يكي از دلايل اين كه چرا پيدا كردن مواردي مانند ارتباط، تفكر انتقادي، توجه به جزئيات در بين كانديداهاي شغلي سخت است به اين قضيه بر مي گردد كه مسئولين استخدام در محك زدن اين موارد به خوبي عمل نمي كنند. برخلاف سنجش آگاهي كانديدا از علمي مانند جاوا اسكريپت، شما همواره نمي توانيد سريعاً مشخص كنيد كه فردي مهارت هاي نرم بالايي دارد يا ندارد. ما در اين مقاله قصد داريم به شما نشان دهيم چطور در مصاحبه هاي شغلي خود مي توانيد از سه سوال براي مشخص سازي مهارت هاي نرم كانديداها استفاده كنيد.

  • "براي اين مصاحبه چطور آماده شده ايد؟"

اين سوال راهي عالي براي سنجش توجه كانديدا به جزئيات است. كانديداها معمولا با يك پيش زمينه ذهني براي نشان دادن توجه خود به جزئيات در بحث كاري وارد مرحله مصاحبه مي شوند، ولي پرسيدن در مورد نحوه آماده شدن براي مصاحبه باعث مي شود حواس خود را كاملا جمع كنند. تقريبا هميشه مي شود به خوبي مشخص كرد كه آيا فرد در دقيقه آخر اطلاعاتي در مورد شركت شما از گوگل به دست آورده يا با آگاهي كامل نسبت به آن درخواست شغل خود را ارائه داده است.

ولي براساس تجربه ما، نكته مهم اين سوال نحوه پاسخ دادن به آن است. يك كانديدا مي تواند از طريق وب سايت ما، پروفايل ما در رسانه هاي اجتماعي و نقدهايي كه در مورد كسب و كار ما در محيط آنلاين وجود دارد با ما آشنا شده باشد. جواب او نبايد تنها يكي از اين راه هاي آشنايي را بيان كند بلكه بايد نشان دهد او در مقابل اين بررسي و تحقيق با چه چيزي آشنا شده است كه از آن در پيشبرد مصاحبه و گفتگو مي تواند استفاده كند. به عنوان مثال:

"زماني كه من در سايت شما به گردش پرداختم، اين فكر به ذهنم خطور پيدا كرد كه نمونه نتايج آزمون ها را در بخش آزمون ها قرار دهم. اگر من كارفرمايي بوديم كه قصد استفاده از يكي از خدمات شما را داشتم، اولين چيزي كه ميخواستم ببينم نمونه نتايج آزمون ها بود."

(همان طور كه مي دانيد ما به شركت ها كمك مي كنيم كارمندان خود را توسط تست هاي شخصيت شناسي و يا ديگر ابزار بسنجند).

جملاتي از اين دست به شما نشان مي دهد كانديدا با دقت بيشتري وب سايت شما را بررسي كرده است و به شما ثابت مي كند از سطح توجه بالايي به جزئيات برخوردار است.

به عنوان يك كانديداي شغلي، حتي اگر از شما سوال "چطور آماده شديد" پرسيده نشود، همواره مي توانيد راه هايي را پيدا كنيد كه نشانه هايي از نحوه آماده سازي براي مصاحبه را به گفتگو بكشانيد. مواردي را مطرح كنيد كه طي تحقيق تان براي شما سوال برانگيز يا جالب بوده اند و از آن براي تحت تاثير قرار دادن كارفرما استفاده كنيد.

  • "آيا مي توانيد در مورد شغلي كه چند سال پيش داشته ايد به من نكاتي بگوييد؟"

شغلي كه الان در اختيار داريد نه، بلكه دو سه شغلي كه در آخر ليست رزومه شغلي شما ديده مي شود. اين سوال به دو دليل دوست داشتني است. اولا، اين فرصت را در اختيار شما قرار مي دهد كه نحوه پردازش اطلاعات در مورد كار توسط كانديدا را متوجه شويد و طبق آن مصاحبه را پيش ببريد. و چون اين قضيه مربوط به تجربه گذشته كانديدا و نه كاري كه هر روز دارد انجام مي دهد، است باعث مي شود نسبت به عملكرد شغلي واكنش نشان دهد كه از آن جا به سمت جلو آمده است. بنابراين نه تنها مهارت هاي تفكر انتقادي كانديدا را به شما نشان مي دهد بلكه هم چنين از او مي خواهد در مورد تجارب، به واسطه چيزي كه آن ها را در وهله اول شكل داده است، به صورت انتقادي فكر كند.

بنابراين اگر از شما در مورد شغل دوران دانشجوييتان پرسيده مي شود بايد جزئياتي را نشان دهد كه چطور استفاده از آن به مهارت هاي حل مشكل امروزي شما كمك كرده است. تمامي كارفرمايان مي خواهند بدانند فردي كه استخدام مي كنند مي تواند اطلاعات را جذب، جزئيات آن موضوع را درك كند و تصميمات هوشمندانه اي به تنهايي در اين خصوص بگيرد يا نه.

دليل دوم دوست داشتني بودن اين سوال اين است كه به شما كمك مي كند بار ديگر توجه كانديدا به جزئيات را محك بزنيد. گاهي اوقات زماني كه از يك كانديدا در مورد شغلي كه در انتهاي رزومه شغلي آن ها نوشته است پرسيده مي شود، چنين پاسخ هايي دريافت مي كنيم "اوه، من آن را فراموش كردم." اين گفته زنگ خطري را به صدا در مي آورد. اگر كانديدا براي اينكه رزومه شغلي خود را كامل بررسي كند و با جزئيات آن آشنا شود وقت كافي نگذاشته است، چطور مي توان به او اطمينان كرد و در اختيار او اسناد شركت را گذاشت؟

به عنوان يك كانديدا قبل از هر مصاحبه، زماني صرف مطالعه با دقت رزومه شغلي خود كنيد. تمامي آمار، جزئيات و شغلي كه در آن نوشته ايد را به ذهن آوريد ولي به همين جا بسنده نكنيد. از رزومه خود به عنوان يك دستگاه حافظه براي تحريك به يادآوري خاطرات و داستان هايي استفاده كنيد كه ممكن است از قلم بيافتند. مطمئن شويد هر شغلي كه داشته ايد داستان مرتبطي براي نشان دادن مهارت هاي نرم شما دارد (در غير اين صورت آن را در رزومه شغلي تان نياوريد).

  • "آيا اين قضيه منطقي است؟"

قبول داريم اين سوال گول زننده است ولي در يك مصاحبه شغلي اگر از كانديدا بعد از توضيح گفته اي مهم بپرسيد "آيا اين قضيه منطقي است؟"، فقط به دنبال تاييد آن نيستيد.

بنابراين تنها پاسخ دادن به شكل "بله، منطقي است!" راهي براي كسب امتياز بالا به شمار نمي رود. هدف اصلي اين سوال سنجش مهارت هاي شنيداري فعال كانديدا است. به عبارت ديگر، چقدر خوب كانديدا مي تواند چيزهايي را كه شنيده را به صورت خلاصه بيان كند و چقدر خود را با درك نيازهاي مسئول استخدامش وفق داده است. به عنوان مثال فرض كنيد به دنبال يك مدير رسانه اجتماعي براي شركت خود هستيد. يك راه عالي براي نشان دادن مهارت شنيداري فعال گفتن اين قضيه بوده كه موفقيت در رسانه اجتماعي از نظر شما به چه صورت است. 

يك كانديداي خوب براساس ديدگاهي كه كارفرمايش دارد كلمات خود را به كار مي برد. و اگر بخواهد او را بيشتر تحت تاثير قرار دهد يك فلسفه شخصي در آن لحاظ مي كند كه تكميل كننده حرف هاي كارفرما است. به عنوان مثال، اگر كارفرما اشاره كند كه افزايش فالوور يك اولويت اصلي نيست، فرصت عالي در اختيار كانديدا قرار مي دهد كه با نشان دادن عقيده شخصي خود بگويد "بعضي از شاخص هاي بيهوده خاص نمونه كاملي براي موفقيت در رسانه اجتماعي به شمار نمي روند." (ولي اگر شما بگوييد كه چطور فالوورهاي اينستاگرام شركت خود را دو برابر كرده ايد، كارفرما متوجه خواهد شد كه شنونده خوبي نبوده ايد.)

با توجه به نيروي كار فراوان، شما به عنوان كارجو بايد بتوانيد در هنر عرضه مهارت هاي نرم خود به كارفرماي بالقوه تان به استادي دست يابيد. ولي هم چنين مسئولين استخدام بايستي چنين فرصتي را در اختيار كانديداها قرار دهند. اگر ندانيد كه چطور به دنبال مهارت هاي نرم بگرديد، آن ها را هرگز پيدا نخواهيد كرد.


مصاحبه و استخدام سامانه مديريت استعداد نوتريكا


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.