چرا همه به يك تيپ رفتاري وظيفه شناس احتياج دارند؟

1397/10/09 10:09 AM - 20 روز قبل


آيا شما يك فرد متفكر خلاق هستيد كه ميز كارش اينقدر شلوغ است كه آن را مي توان به وضعيت فروشگاهي شبيه كرد كه براي يك روز كل اجناس خود را تخفيف زده است؟ شايد حتي سعي مي كنيد به صورت منظم ميز خود را تميز كنيد، ولي ناچاراً ميل به بي نظمي تمامي تلاش هاي شما را بي ثمر مي كند؟

بهره مندي از يك فرد داراي تيپ رفتاري وظيفه شناس هم در محيط كار و هم خانه براي افرادي مفيد است كه از "سندرم شيء درخشان" (بعضي از افراد هميشه به اشيايي كه براق است جذب مي ‌شوند و دوست دارند آن ها را بخرند. با ديدن هر شيء براق آنها توجه شان از اشياي قبلي منحرف مي ‌شود و به سمت شيء جديد كشيده مي‌ شوند. اين افراد دچار سندرم شيء درخشان هستند.) رنج مي برند و دائما حواسشان از انجام يك وظيفه نه چندان جالب يعني حفظ نظم و مرتب نگه داشتن چيزهاي مختلف، پرت مي شود. بسياري از افرادي كه در نتيجه آزمون ديسك خود يك C پايين (امتيازي پايين در بخش وظيفه شناسي) مي گيرند بايد از دوستان و همكاران خود الهام بگيرند تا به درون دنياي آشفتگي كشانده نشوند.

چيزي كه انجام آن باعث تحسين شما مي شود را تقليد كنيد

تا حال خواسته ايد چيزي را از يك فرد داراي تيپ شخصيتي C قرض بگيريد و اين احساس را داشته ايد كه آن ها بدون اين كه در مورد محل آن فكر كنند دست در كشو كرده اند و آن را بيرون آورده و به شما داده اند؟ در دنياي آشپزي فرانسوي اصطلاحي تحت عنوان mise en place براي اين قضيه وجود دارد. معناي آن "هرچيزي در جاي خود" است و يكي از الزامات براي تبديل به يك آشپز واقعا عالي شدن است.

مفهوم هرچيزي در جاي خود است در موفقيت و به پايان رساندن سر موقع هر پروژه، كار مشكل يا هدف بلند مدت ادغام شده است.

با تقليد از مهارت هاي سازماني دوستان و همكاران داراي تيپ رفتاري C خود، شما مي توانيد يك عادت جديد به وجود آوريد كه حتي الگوي عادت هاي قديم و نتيجه آزمون ديسك شما را به چالش مي كشد. از يك شيوه رفتاري "وانمود كن، تا زماني كه جزوي از طبيعت تو شود" استفاده كنيد و در روز خود اين عادات را لحاظ كنيد. حتي بهتر است خود را عادت دهيد كه سرنوشت هر چيزي را فورا مشخص كنيد. فورا يك سند را اسكن كنيد، به ايميل پاسخ دهيد يا كاغذهاي پر شده و بدون اهميت را درون دستگاه خورد كن بياندازيد! اين كار ساده باعث توسعه سطح خلاقيت شما خواهد شد چون شما از انباشته شدن موارد آشفته غيرضروري دوري مي كنيد.

"من زحمت انجام آن را به خودم نمي دهم!"

اگر شما فرد خلاق يا شخصي هستيد كه به جاي داده ها به الهامات و احساس خود توجه داريد، وظايفي مانند پر كردن يك برگه ساده از مخارج يا جمع زدن هزينه هاي جاري و ارائه آن به حسابدار شركت مي تواند شبيه به يك مجازات باشد. به هر حال، كار شما ايجاد كردن و خلاقيت است! شما با فراهم سازي فرهنگ و هنري كه ما شديدا به آن نياز داريم باعث مي شويد كه جهان به مكاني زيبا و شاعرانه تبديل شود. شما به ايده هاي جديد و نوآورانه دست پيدا مي كنيد!

متاسفانه، افراد اداره ماليات به بهانه شما رفتار خوبي نشان نداده و شما را با معاف از ماليات به واسطه خلاقيتي كه داريد، پاداش نمي دهند. آن ها مجازات هايي براي آن در نظر مي گيرند.

كاري كنيد كه ابزار سازمان در اختيار شما قرار گيرند. از روش هاي ساده و مطمئن براي ثبت اطلاعات لازم استفاده كنيد. بعد از ذخيره سازي اطلاعاتي كه اخيرا وارد كرديد، اسناد آن را روي دسكتاپ (يا اپليكيشن گوشي هوشمند خود) نگه داريد تا ساده تر در دسترس باشند. اگر مجبور به جستجوي آن ها نباشيد، احتمال استفاده از آن ها توسط شما بيشتر مي شود. شايد دوست يا همكار داراي تيپ رفتاري C شما بتواند به شما در طراحي چيزي كمك كند كه بدون گيجي، خستگي يا خشم مسائل ساده را در نظر بگيرد. ساده عمل كنيد!

از متخصصان كمك بخواهيد

اگر در نظم دهي به كارهاي روزمره خود مشكل داريد، از دوست وظيفه شناس خود كمك بخواهيد. شما ممكن است تيپ فردي باشيد كه بهترين ايده هاي نوآورانه را براي تيم كاري خود را دارد يا باعث انرژي بخشي يا الهام بخشي به ديگران مي شود، ولي دوست وظيفه شناس شما فردي است كه به شما در اجرا، سنجش و ارائه نتايج كمك خواهد كرد. از آن ها بخواهيد توصيه ها يا ترفندهايي به شما نشان دهند كه كمك كند انجام يك كار را به پايان برسانيد، وقت خود را به شكل موثرتري مديريت كنيد و در نهايت فضاي بيشتري براي پيگيري خلاقيت خود به وجود آوريد.


ديسك شخصيت شناسي


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.