چرا بايد خود را بشناسيم؟ مروري بر Personal Intelligence

1397/06/04 12:54 PM - 4 ماه قبل


اگر مي‌خواهيد بهترين خودتان باشيد، بايد خود و شخصيت خود را به خوبي بشناسيد و همچنين اطرافيان خود را نيز تحليل شخصيتي كنيد. (جان ماير نويسنده كتاب هوش شخصي John D. Mayer, author of personal intelligence) . پروفسور ماير مي‌گويد شخصيت هر فرد، فرمان زندگي اوست كه مي‌تواند او را به هر سو پيش ببرد. جان ماير كه پروفسور و استاد روانشناسي دانشگاه نيوهمشاير و يكي از همكاران ارائه تئوري هوش هيجاني بوده است، مي‌گويد شخصيت شناسي، نيازهاي اجتماعي ما را به تعادل مي‌رساند و به ما كمك مي‌كند تا بتوانيم در جايگاه‌ها و موقعيت‌هاي روزانه خود با بالاترين راندمان وارد شويم. 

شخصيت خود را بشناسيد: 

برخي از صفات شخصيتي كه ما داريم برايمان مشخص است، مثلاً اينكه ما برونگرا هستيم يا دورن گرا و يا اينكه تنبل و يا سخت كوش هستيم. اما همين شناخت خود نيز محدوديت‌هايي دارد. پروفسور جان ماير مي‌گويد ما اغلب مي‌توانيم احساس خود و برخي از خصوصيت‌هاي رفتاري خود را، نسبت به موقعيت خاصي درك كنيم و از آن‌ها اطلاع داشته باشيم اما گاهي صفات شخصيتي در مقايسه با ديگران مشخص مي‌شود. مثلاً اينكه ما چقدر باهوش هستيم يا مي‌توانيم اطلاعات را به خاطر بسپاريم بايد خود را با ديگران مقايسه كنيم تا بتوانيم درك درستي از اين صفت وجودي خود، داشته باشيم. 

همچنين ما مي‌توانيم شخصيت خود را تا حدودي از آنچه ديگران در مورد ما مي‌گويند، دريابيم (در سايت تست و تايپ و براي برند شخصي به اين مهم توجه شده است). جان ماير مي‌گويد اگر يك بار از كسي بشنويم كه صفتي را به ما نسبت مي‌دهد، ممكن است آن را جدي نگيريم، اما اگر چند بار و از چند نفر مختلف آن را بشنويم، حتماً به خود خواهيم گفت كه شايد من خودم را به خوبي نمي‌شناسم و بايد بيشتر تلاش كنم تا ببينيم واقعاً اين صفت در من وجود دارد يا خير؟ 

شنيدن خصوصيات اخلاقي ما از زبان ديگران هميشه راحت نيست و پروفسور ماير به اين مهم اشاره دارد كه شنيدن اين صفات از زبان ديگران ممكن است حتي گاهي خون ما را به جوش بياورد و گاهي شايد ما را دلگرم كند. اين در واقع ممكن است كاري نباشد كه ما بخواهيم هميشه انجام دهيم. 

شخصيت ما در واقع تعيين مي‌كند كه آيا يك كار و يا يك واكنش، نسبت به اطرافمان بايد راحت و يا به سختي انجام گيرد. زوايايي از شخصيت ما به صورتي است كه برنامه ريزي شده، در مقابل محيط واكنش نشان مي‌دهد. اما پروفسور ماير معتقد است كه انعطاف پذيري قابل توجهي در ما وجود دارد كه مي‌توانيم واكنش‌ها را كنترل كنيم و يا بكار ببنديم. در واقع ما قادريم تا به صورت قابل ملاحظه‌اي تغييراتي در آن ايجاد كنيم. 

 براي مثال، ماير معتقد است اگر شما كلاً انسان درونگرايي هستيد سه گزينه در مقابل شما قرار دارد. 

•شما به راحتي مي‌توانيد با آن زندگي كنيد، شغل و زندگي اجتماعي مناسب با آن را انتخاب كنيد. 

• شما مي‌توانيد كمي اين حالت را در خود كم كنيد، خودتان را مجبور كنيد تا به مهماني برويد اما اگر ديديد كه داريد معذب مي‌شويد، به دوستان خود توضيح دهيد كه چرا مجبوريد زود آنجا را ترك كنيد. 

•شما مي‌توانيد به صورت فعالانه در صدد تغيير اين روحيه خود برآييد، تمرين كنيد كه بتوانيد بيشتر اجتماعي باشيد. پروفسور ماير در رابطه با گزينه سوم مي‌گويد حركت به سوي تغيير باعث مي‌شود تا ما تشويق شويم در وادي‌هايي پا بگذاريم كه بسيار از ما دور هستند و انرژي زيادي براي اين مهم نياز است. 

از اطلاعات تيپ شناسي استفاده كنيد: 

دانستن تيپ شخصيتي خودتان باعث مي‌شود تا به شما كمك شود تا آينده خود را بر اساس توانايي‌هاي خود شكل دهيد. اين مهم به شما اجازه مي‌دهد تا خود را در جاي درستي تصور كنيد. مثلاً اگر شما شخصيتي هستيد كه ريسك پذيري بالايي داريد مي‌توانيد به عنوان كارآفرين در حوزه توليد موفق عمل كنيد و يا كساني كه نظم و ترتيب دارند و فرمانبردار هستند مي‌توانند در حوزه حسابداري موفق باشند. 

 پروفسور ماير مي‌گويد شخصيت شناسي مي‌تواند ما را به سوي هدف سازماندهي شده هدايت كند. در واقع مي‌تواند به شما، به جاي شغل، رده شغلي را نشان دهد و مي‌تواند اطلاعات بلند مدتي را در رابطه با آنچه شما قادر به انجام آن هستيد و يا مي‌توانيد در آن نقش فعالانه‌اي داشته باشيد، به شما نشان دهد. (جهت سنين 12 تا 18 سال، براي شناخت چندجانبه از استعداد و شخصيت شناسي آزمون نوتريكا جونيور (استعداديابي شغلي و تحصيلي نوجوانان) و براي سنين بالاتر تست نوتريكا 180 درجه ، در سايت تست و تايپ در اختيار كاربران قرار گرفته است.)

 شما حتي مي‌توانيد از اطلاعاتي كه در مورد شخصيت خود داريد براي شكل دادن به رفتار خود در مقابل ديگران استفاده كنيد. براي مثال اگر دريافتيد كه ديگران شما را به عنوان انساني خشن مي‌پندارند شما مي‌توانيد در صدد رفع آن برآييد و يا آن را مديريت كنيد. به عنوان مثال پروفسور ماير مي‌گويد ممكن است شما به همكاران خود بگوييد كه مي‌دانيد بيشتر اوقات نسبت به آن‌ها رفتار خشني داريد اما اين كارشما از روي عمد نيست و از آن‌ها بخواهيد آن را شخصي در نظر نگيرند. 

ديگران را بشناسيد: 

كساني كه هوش شخصيتي بالايي دارند تمايز بين شخصيت افراد را به راحتي تشخيص مي‌دهند. اين مهم از روي مشاهده، پرسوجو و كنجكاوي برايشان امكان پذير است. جمع آوري اطلاعات مي‌تواند به شما در تطبيق شخصيت خود با افراد مقابل تان بكار آيد. براي مثال پروفسور ماير در تجربه‌اي شخصي از خود مي‌گويد كسي كه مسئول پذيرش درمانگاهي است كه او به آن مراجعه مي‌كند، بسيار خشن است و همواره در حال رد كردن مراجعان است. پروفسور ماير مي‌گويد من اين شخص را شناخته‌ام و مي‌دانم اين عادت روتين اوست و همين شناخت به من در مواجه با او آرامش مي‌دهد. اما اگر از اين موضوع خبر نداشته باشم با خود خواهم گفت او پس از خط زدن اوراق، يك دردسري نيز برايم ايجاد مي‌كند. 

بايد بدانيم امكان اينكه رفتاري كسي را، شخصي برداشت كنيم، بسيار زياد است. اما پروفسور ماير مي‌گويد اين كار درستي نيست. در عوض اين كار، تشخيص دهيد كه فرد مقابل شما، اين كار را بر اساس آنچه شما انجام داده‌ايد، انجام داده است و يا اينكه اين فرد كلاً در مقابل همه چيز و همه اشخاص اين برخورد را دارد. 

اگر مي‌خواهيد شخصيت كسي را بشناسيد، مي‌توانيد براي خود مدلي را در نظر بگيرد و ببينيد افراد مختلف در آن حالت چه واكنشي را نشان مي‌دهند. پروفسور ماير مي‌گويد اين روش بسيار كمك كننده خواهد بود و شما در موقعيت‌هايي مثل روابط كاري با همكاران مي‌توانيد از آن استفاده كنيد به طوري كه رفتار بعدي آن را پيش بيني كنيد. 

پروفسور ماير مي‌گويد در رفتارهاي اجتماعي هر طرفي كه زودتر طرف مقابل را بشناسد منفعت بيشتري خواهد برد. اين افراد احتياجات طرف مقابل را سريعتر مي‌فهمند و مي‌توانند به راحتي با طرف مقابل همكاري كنند. از سويي مي‌توانند كساني را كه براي گروه مشكل سازخواهند بود را، شناسايي كرده و آن‌ها را زير نظر بگيرند. 

 پروفسور ماير معتقد است ما انسان‌ها از هوش‌هاي مختلفي همچون هوش هيجاني، هوش كلامي، هوش اجتماعي و غيره برخورداريم، اما مهمترين آن‌ها هوش شخصيت شناسي است. كساني كه توانسته‌اند به نوعي مطرح شوند و به موفقيت دست يابند اذعان كرده‌اند كه توانسته‌اند براي يك موضوع خاص تلاش متمركزي را اعمال كنند. پروفسور ماير مي‌گويد داشتن تمركز، بدون داشتن هوش شخصي (Personal intelligence) بسيار سخت است.


هوش هيجاني شخصيت شناسي توسعه فردي


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.

مدير سيستم
مدير سيستم    (4 ماه قبل)
ديدگاه پروفسور ماير ساده و كامل بود. ممنون