اهميت خود ارزيابي و خود آگاهي در زندگي و رضايت شغلي

1397/06/04 12:54 PM - 4 ماه قبل


از زمان ظهور فلسفه و روانشناسي انسان همواره در حال كشف زواياي پيچيده شخصيتي خود بوده است. شايد براي اولين بار حدود 10000 سال پيش، انديشمندان و فلاسفه تئوري دسته بندي شخصيتي افراد را ارائه كردند و در زمان بقراط حدود 400 سال پيش از ميلاد اين دسته بندي‌ها شكل جديدي به خود گرفت. او با مشاهده و بررسي رفتارهاي افراد تفاوت‌ها و شباهت‌هايي را تشخيص و تقسيم بندي‌هايي را ارائه داد. از آن زمان به بعد همواره وجود الگويي كه بتواند پاسخگويي تمامي جوانب روانشناختي انسان باشد دغدغه اصلي روانشناسان و جامعه شناسان شد. امروزه جدا از موضوع روانشناسي و روان درماني جنبه خود ارزيابي از اين بعد كه انسان‌ها در چه جايگاهي به رضايت شغلي و احساس خوشبختي دست پيدا مي‌كنند، اهميت ويژه‌اي پيدا كرده است. زيراكه هر انساني با هر خصوصياتي در صورت قرار گرفتن در جايگاهي متناسب با ويژگي‌ها و استعداد‌هايش مي‌تواند در جوامع پيشرفته و بزرگ امروزي نقش موثري داشته باشد.


شناخت خويشتن، امروزه با استفاده از آزمون‌هاي استاندارد ارزيابي توانايي‌هاي ذهني و شخصيتي متنوع تا حدودي امكان پذير شده است. برآيند استفاده از اين امكانات باعث مي‌شود تا ورود يك فرد به جامعه، سازمان و يا يك خانواده جديد راحتر صورت گيرد و اعضاي جديد جايگاه خود را راحتر و زود تر پيدا كنند و در همين راستا احساس رضايت شغلي و فردي افزايش پيدا كند. اين مهم تنها زماني اتفاق مي‌افتد كه هر شخص نسبت به توانايي‌ها و نقاط ضعف خود كاملاً واقف باشد و از سويي ديگر اگر محيط نيز كه مي‌تواند يك سازمان يا يك جامعه و يا يك خانواده باشد فرد را بهتر درك كرده و بتوانند سريعتر مرحله گذار را طي كنند.


زواياي شخصيتي انسان آنچنان پيچيده است كه با يك آزمون يا مصاحبه نمي‌توان به طور كلي اذعان كرد كه تمام ابعاد شخصيتي فرد مشخص شده است. اما با نتيجه چند آزمون شايد كمي اين پيچيدگي‌ها مشخص تر شود. براي مثال افرادي را در نظر بگيريد كه از نظر شخصيتي در يك آزمون تيپ شخصيتي شان شبيه به هم شده است. اما اگر همين افراد در آزمون ديگري شركت كنند احتمالاً در گروه‌هاي ديگري تقسيم مي‌شود و اختلافات مشهود تر مي‌شود. بدين ترتيب ابعاد شخصيتي هر فرد روشن تر شده و مسير رشد و پيشرفت بيش از پيش نمايان مي شود.


و اما كاربردها


امروزه بكار گيري نيروي انساني مناسب با شغل، در سازمان‌ها به مسئله مهمي تبديل شده است و بر همين اساس دپارتمان منابع انساني در تمامي كارخانجات، كارگاه‌ها، سازمان‌ها و ادارات شكل گرفته است. تست و تايپ بر آن است تا با ارائه طيف وسيعي از ابزارهاي ارزيابي به كليه افراد و سازمان‌ها اين امكان را براي همه فراهم آورد تا بتوانند ارزيابي دقيق تري داشته باشند. سازمان‌ها با استفاده از اين ابزارها به حداكثر بهره‌وري ممكن دست مي يابند. از سوي ديگر افراد جوياي كار نيز مي‌تواند با اين ابزارها جايگاه شغلي مناسب خود را راساً تشخيص داده و بدنبال آن باشند. اين مهم نه تنها براي افراد با سابقه طولاني در يك محيط كاري مي‌تواند كمك كننده باشد، بلكه براي افرادي كه تازه مي‌خواهند وارد محيط كاري شوند نيز فرصتي طلايي است تا با استفاده از اين ابزار در جايگاه شغلي مناسب خود جاي بگيرند. عصري كه نمرات، كارنامه و سابقه شغلي تنها تعيين كننده آينده شغلي يك فرد بوده است به سر آمده و به وفور مي‌شنويم كه اين عوامل نمي‌تواند مبين آينده شغلي رضايت بخش، براي فرد باشد. اصل مهمي كه در اين بين به فراموشي سپرده شده بود، ابعاد شخصيتي فردي بود. تست و تايپ با در اختيار قرار دادن ابزارهاي شخصيت شناسي به افراد كمك خواهد كرد تا آينده روشن تري براي خود رقم بزنند.


كاركردهاي مشخص تر شدن ابعاد شخصيتي بسيار گسترده است. اين مهم نه تنها در تامين نيروي انساني در سازمان‌ها كاربرد دارد بلكه به عنوان عاملي جهت درك افرادي كه ما با آن‌ها زندگي مي‌كنيم بسيار مهم است. تشخيص اينكه افراد با يكديگر از نظر ديدگاه، تفكر و مدل ذهني متفاوت‌اند اين امكان را فراهم مي‌كند تا افراد بتوانند از ظرفيت‌هاي خود استفاده كنند و كمتر به قضاوت بپردازند. تست و تايپ بر آن است تا با معرفي اين ابزارها به قشر نوجوان، جوان و والدين در شناخت استعدادهاي نهفته ياري كننده باشد تا جوانان بتوانند انتخاب مناسب تري در جهت شغل آتي و زندگي شخصي خود داشته باشند. در اين راستا آزمون نوتريكا جونيور را توصيه مي نماييم. ابزارهاي ارائه شده توسط تست و تايپ مي‌تواند پيوند دهنده اقشار مختلف باشد. آنجايي كه اختلافات و جدال ديگر ناشي از غرض ورزي به حساب نيايند و همه افراد جامعه با شناخت خود و درك ديگران در پي زندگي توام با آرامش باشند. براي شناخت چند جانبه از لايه هاي ذهن و روان خود، آزمون نوتريكا 180 درجه را توصيه ميكنيم.


شخصيت شناسي توسعه فردي


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.