چگونه برند کارفرما به شما کمک می کند تا افراد دارای صلاحیت را برای سازمانتان استخدام کنید؟

1397/07/11 11:09 AM - 6 ماه قبل


ایجاد یک تصویر خوب از برند کارفرما

برند کارفرما آن چیزی است که درک کارمند سابق، کارمند فعلی یا کارمند آینده که خواهان استخدام در سازمان شما می باشد را شکل می دهد. باعث می شود که شما از دیگر کارفرمایان متمایز شوید و شما را به عنوان یک "کارفرمای برتر" ، که افراد تمایل دارند با او کار کنند و در آن سازمان استخدام شوند، تعریف میکند. بازاریابی در حوزه استخدام و فرهنگ سازمانی هر سازمان مانند بازاریابی یک محصول، یکی از ضرورت های امروز در جهان است.

در سال 2013 یک نظرسنجی در سایت Bayt.com با موضوع برند کارفرما ، در خاورمیانه و شمال آفریقا صورت گرفت با توجه به این نظرسنجی مشخص شد که امروزه حضور آنلاین مدیران و ایجاد یک نام تجاری قدرتمند، بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد. 9 نفر از هر 10 پاسخ دهنده، در اینترنت به جستجوی افرادی که ملاقات کرده بودند یا تصمیم داشتند ملاقات کنند پرداخته بودند و 70.5 درصد از آن ها نظر خود را در مورد یک فرد بر اساس حضور آنلاین آن فرد، تغییر داده بودند. 41.5 درصد از سازمان ها قبل از انجام فرآیند استخدام درمورد افراد جدید بصورت آنلاین تحقیق میکنند. امروزه ما بیشتر شاهد این هستیم که متقاضیان استخدام از اینترنت بعنوان فضایی برای یافتن شغل و تحقیق درباره ی کارفرما و برند کارفرما استفاده می کنند. این روند هر ساله رو به افزایش است و می‌توان پیش بینی کرد که به زودی جستجوی آنلاین در بین متقاضیان شغل فراگیرتر شود.

کارجوها از اهمیت وب در فرآیند استخدام آگاه هستند، شما نیز باید به آن آگاه باشید. با نگاهی به نتایج نظرسنجی در سایت Bayt.com ، می توان دید که 92 درصد از پاسخ دهندگان بر این باور بودندکه ایجاد یک برند شخصی، فرصت های شغلی آن ها را افزایش می دهد؛ مهم ترین مزایای آن عبارتند از:

 توانایی نمایش مهارت های خود (2/22 درصد)

 مرتبط شدن به مخاطبان مورد نظر (1/21 درصد)

توانایی تشخیص خود از دیگران در یک زمینه (7/14درصد)

تبدیل شدن به یک متخصص یا رهبر (2/13درصد)

چطور برند کارفرما ی سازمان خود را متمایز کنیم و در کسب و کارمان موفق شویم؟

مجله فورچون ، شرکت اپل را به عنوان تحسین برانگیزترین شرکت در جهان معرفی کرده است. چه چیزی باعث شده که شرکت اپل آنقدر بزرگ باشد؟ چه چیزی باعث شده که افراد با استعداد جهان برای کار در شرکت اپل به شدت تلاش کنند و بر سر استخدام در آن رقابت کنند؟ دلیل آن تصویری است که شرکت اپل در ذهن مردم ایجاد کرده است. روش ارتباط سازمان اپل با مردم هم در موقعیت فروشنده جهانی ، هم سازنده ابزارهای جانبی و نرم افزاری و هم به عنوان یک کارفرمای بزرگ جهانی مانند یک خانواده به صورت احساسی است. ترکیب این عوامل برند کارفرما را شکل می دهد. از سوی دیگر، Bayt.com، به یکی از 10 سازمان برتر توسط موسسه Great Place to Work برای کار در آسیا جایزه میدهد. این جایزه فقط به سازمان هایی داده میشود که کارکنانشان از کارکردن در آن سازمان خشنودند. سازمان های برتر برای کار کردن، سازمان هایی هستند که فرهنگ سازمانی آن ها مبتنی بر اعتماد است، روابط قوی با کارکنان ایجاد کرده اند و برنامه هایی برای توسعه محل کار خود در نظر گرفته اند.

ایجاد برند کارفرما

برای کارفرمایان در نظر گرفتن یک روش جامع برای برند کردن تمام فعالیت های مرتبط با فرآیند های شغلی ضروری است، زیرا قدرتی که برند سازمان ایجاد می کند مستقیما نماینده ی قدرت "برند  کارفرما" است.

اطمینان پیدا کنید از اینکه تیم شما ، خود به تنهایی همه ی چیزهای مورد نیاز برای رشد و شکوفایی را در هنگام کار تیمی در محیط کاری فراهم کند و خلاقیت خود را شکوفا کند و ایده های خود را آزادانه به اشتراک بگذارد.

برای هر کارفرمایی امکان بهبود این پارامتر مهم وجود دارد و این امر باعث افزایش قدرت چانه زنی کارفرما در تعیین حقوق و مزایا، برای کارکنان و متقاضیان استخدام می‌گردد و سازمان را با انبوهی از رزومه و درخواست‌های کار، از سوی بهترین استعدادها فراهم می‌آورد. در این خدمت نوتریکا با تدوین فرآیند‌های کمپین برند کارفرما و اجرای آن به سازمان‌ها خدمت رسانی خواهد کرد. نوتریکا از تدوین فرآیند های استخدام تا برند کارفرما در کنار شما خواهد بود.


برند کارفرما مصاحبه و استخدام سامانه مدیریت استعداد نوتریکا مدیریت استعداد منابع انسانی


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.