با كمك تست هاي روانشناسي تيم كاري ايده آل خود را درست كنيد‎

1397/07/13 9:19 PM - 3 ماه قبل


استخدام بهترين استعدادها براي يك شركت هميشه مهم بوده است، اما به عنوان يك مدير تا حالا به فكر استفاده از تست هاي روانشناسي افتاده‎ايد؟ در شرايط اقتصادي امروزي شركت‎ها به دنبال دوري از چرخه وقت‎گير استخدام و اخراج كارمندان نالايق هستند و مي‎خواهند براي يكبار هم كه شده است بهترين نيروهاي كاري را گرد هم آورند. اگر يك شركت كوچك هستيد و در عنفوان جواني خود شركتتان را تاسيس كرده‎ايد، بايد بدانيد كه دستيابي به موفقيت سخت است. اما با استخدام كارمنداني شايسته قضيه به كل فرق مي‎كند اما از طرفي پيدا كردن كارمندان مناسب براي كسب و كار عملي سخت، مهم و الزامي است و شركت‎ها در اين خصوص با چالش فراواني روبرو مي‎شوند.

ليز موگان مدير يك شركت كوچك ولي موفق در شهر بريستول آمريكا مي‎گويد "پيدا كردن افراد مناسب براي كار زمان زيادي مي‎برد، ولي گرد هم آوردن تيمي مناسب از افراد كه پشتيبان شما و اهدافتان باشند، امري حياتي است."

اگر در فكر نحوه عملي كردن اين كار هستيد، در زمان استخدام گزينه‎هاي پيش رو را به خوبي بايد بررسي كنيد.

تست روانشناسي: ابزار كاملا مفيدي براي استخدام

بدون شك مصاحبه شغلي نيز عمل بسيار با ارزش و مهمي است. اما ثابت شده است كه مصاحبه به تنهايي نمي‎تواند تصوير كاملي از كانديداي شغلي در اختيار كارفرما بگذارد. در هر صورت، هر شخصي روز "بد" و يا "خوبي" دارد! اما تست هاي روانشناسي مي‎توانند واقعا به شما كمك كنند تا فراتر از بحث اولين تاثيري كه نامزد شغلي بر روي شما مي‎گذارند، او را ارزيابي كنيد.

زماني كه تست روان سنجي توسط يك فرد متخصص و كارشناس صورت گيرد، مزاياي زير را با همراه دارد:

  • مي‎تواند به شما كمك كند تصوير ايده‎آلي از كارمندان خود ترسيم كنيد
  • اين تست ها موثر و بي طرف هستند و راهي براي آگاهي از پتانسيل كانديداي شغلي به شمار مي‎روند
  • مي‎توانند به شما كمك كنند متوجه شويد كه آيا يك نامزد شغلي درگير مشكلات شخصيتي است يا خير، چيزي كه هميشه در يك مصاحبه معلوم نمي‎شود.

اما نحوه عمل تست روانشناسي به چه صورت است؟

  • تست هاي روانشناسي ابزار پيچيده‎اي هستند كه مي‎توانند تفاوت در حوزه‎هاي مختلف را بسنجند مانند مهارت‎ افراد در كار با اعداد، مهارت‎هاي شفاهي، شناختي و الگوهاي رفتاري

نه تنها اين آزمون‎ها مهارت‎ها و توانايي‎هاي فعلي نامزد را مي‎سنجند، بلكه به شما كمك مي‎كنند اشخاص را در قالب يك تيم كاري تصور كنيد و بتوانيد از طرز نگرش افراد نسبت به مسائل مختلف و واكنش نشان دادن به آن مطلع شويد

آيا تست روانشناسي مناسب شركت شما است؟ جواب بدون شك بله است، به همين دليلي است كه نزديك به دو سوم شركت‎ها از تست روانشناسي براي اهداف زير استفاده مي‎كنند:

  • انتخاب كارمندان
  • توسعه تيمي و فردي كارمندان
  • ترفيع رتبه و ارتقاء مديريت و مديران

تست هاي روانشناسي باعث مي‎شود در زمان دقت استخدام و گزينش استعدادهاي شغلي، دست بالا را در اختيار داشته باشيد.

اگر در اين زمينه نياز به مشاوره و راهنمايي و كسب اطلاعات بيشتري داريد، با شركت ما تماس بگيريد.


شخصيت شناسي شرح شغل مديريت عملكرد مصاحبه و استخدام سامانه مديريت استعداد نوتريكا مديريت استعداد منابع انساني


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.