با کمک تست های روانشناسی تیم کاری ایده آل خود را درست کنید‎

1397/07/13 9:19 PM - 8 ماه قبل


استخدام بهترین استعدادها برای یک شرکت همیشه مهم بوده است، اما به عنوان یک مدیر تا حالا به فکر استفاده از تست های روانشناسی افتاده‎اید؟ در شرایط اقتصادی امروزی شرکت‎ها به دنبال دوری از چرخه وقت‎گیر استخدام و اخراج کارمندان نالایق هستند و می‎خواهند برای یکبار هم که شده است بهترین نیروهای کاری را گرد هم آورند. اگر یک شرکت کوچک هستید و در عنفوان جوانی خود شرکتتان را تاسیس کرده‎اید، باید بدانید که دستیابی به موفقیت سخت است. اما با استخدام کارمندانی شایسته قضیه به کل فرق می‎کند اما از طرفی پیدا کردن کارمندان مناسب برای کسب و کار عملی سخت، مهم و الزامی است و شرکت‎ها در این خصوص با چالش فراوانی روبرو می‎شوند.

لیز موگان مدیر یک شرکت کوچک ولی موفق در شهر بریستول آمریکا می‎گوید "پیدا کردن افراد مناسب برای کار زمان زیادی می‎برد، ولی گرد هم آوردن تیمی مناسب از افراد که پشتیبان شما و اهدافتان باشند، امری حیاتی است."

اگر در فکر نحوه عملی کردن این کار هستید، در زمان استخدام گزینه‎های پیش رو را به خوبی باید بررسی کنید.

تست روانشناسی: ابزار کاملا مفیدی برای استخدام

بدون شک مصاحبه شغلی نیز عمل بسیار با ارزش و مهمی است. اما ثابت شده است که مصاحبه به تنهایی نمی‎تواند تصویر کاملی از کاندیدای شغلی در اختیار کارفرما بگذارد. در هر صورت، هر شخصی روز "بد" و یا "خوبی" دارد! اما تست های روانشناسی می‎توانند واقعا به شما کمک کنند تا فراتر از بحث اولین تاثیری که نامزد شغلی بر روی شما می‎گذارند، او را ارزیابی کنید.

زمانی که تست روان سنجی توسط یک فرد متخصص و کارشناس صورت گیرد، مزایای زیر را با همراه دارد:

  • می‎تواند به شما کمک کند تصویر ایده‎آلی از کارمندان خود ترسیم کنید
  • این تست ها موثر و بی طرف هستند و راهی برای آگاهی از پتانسیل کاندیدای شغلی به شمار می‎روند
  • می‎توانند به شما کمک کنند متوجه شوید که آیا یک نامزد شغلی درگیر مشکلات شخصیتی است یا خیر، چیزی که همیشه در یک مصاحبه معلوم نمی‎شود.

اما نحوه عمل تست روانشناسی به چه صورت است؟

  • تست های روانشناسی ابزار پیچیده‎ای هستند که می‎توانند تفاوت در حوزه‎های مختلف را بسنجند مانند مهارت‎ افراد در کار با اعداد، مهارت‎های شفاهی، شناختی و الگوهای رفتاری

نه تنها این آزمون‎ها مهارت‎ها و توانایی‎های فعلی نامزد را می‎سنجند، بلکه به شما کمک می‎کنند اشخاص را در قالب یک تیم کاری تصور کنید و بتوانید از طرز نگرش افراد نسبت به مسائل مختلف و واکنش نشان دادن به آن مطلع شوید

آیا تست روانشناسی مناسب شرکت شما است؟ جواب بدون شک بله است، به همین دلیلی است که نزدیک به دو سوم شرکت‎ها از تست روانشناسی برای اهداف زیر استفاده می‎کنند:

  • انتخاب کارمندان
  • توسعه تیمی و فردی کارمندان
  • ترفیع رتبه و ارتقاء مدیریت و مدیران

تست های روانشناسی باعث می‎شود در زمان دقت استخدام و گزینش استعدادهای شغلی، دست بالا را در اختیار داشته باشید.

اگر در این زمینه نیاز به مشاوره و راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتری دارید، با شرکت ما تماس بگیرید.


شخصیت شناسی شرح شغل مدیریت عملکرد مصاحبه و استخدام سامانه مدیریت استعداد نوتریکا مدیریت استعداد منابع انسانی


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.