برگزاري كارگاه شش كلاه تفكر

1397/07/11 11:18 AM - 3 ماه قبل


تست و تايپ در راستاي تقويت قوه حل مساله در كاركنان شركت پرونكسو اقدام به برگزاري كارگاه آموزشي خلاقيت به روش شش كلاه تفكر براي مديران و كارشناسان آن شركت نمود.

تكنيك شش كلاه تفكر يكي از بهترين روش ها و تكنيك هاي بالا بردن قدرت تفكر، در راستاي رسيدن به راهكار يا راه حل براي يك مسئله است.

در بسياري از مواقع انسان ها در مواجهه با مسائل بنا بر عادت تنها بر اساس يك روش فكر مي كنند. اين تك بعدي بودن و نگاه به مسائل تنها از جنبه اي كه ما دوست داريم آن را ببينيم براي حل يك مساله كافي نيست.

ادوارد دوبونو نويسنده و متفكر كه مبدع تكنيك شش كلاه تفكر است توانايي فكر كردن را يك مهارت و در واقع مهم‌ترين مهارت انساني مي‌داند و معتقد است فكر كردن مهارتي آموختني است و نبايد آن را با هوش اشتباه گرفت. عمده فعاليت‌هاي اين دانشمند در زمينهٔ شيوه‌هاي فكر كردن و آموزش تفكر خلاق است. 

تكنيك شش كلاه تفكر اين امكان را مي دهد كه به شش صورت و در قالب شش نقش متفاوت در مورد يك موضوع فكر شود. 

ادوارد دوبونو در اين زمينه معتقد است :اگر نقش متفكر را بازي كنيد، متفكر خواهيد شد.

لذا هر يك از شش كلاه كه با شش رنگ مختلف مشخص مي شود، نماد الگوها و شيوه هاي مختلف تفكر است و وقتي فرد هر كلاه را بر سر خود مي گذارد براساس رنگ آن كلاه فكر مي كند. 

در مديريت منابع انساني و در راستاي تقويت مهارت هاي نرم به كاركنان، آموزش اين موارد به آن ها از طريق بازي و مشاركت بهترين راه حل آموزشي است كه ما در تست و تايپ آن را به كار مي بريم.

براي اجراي اين كارگاه در سازمان خود با ما در تماس باشيد. 


توسعه فردي برند كارفرما كارگاه مهارت هاي نرم منابع انساني


برای ثبت نظر بایستی ابتدا وارد شوید.