آرس (مریخ)

نماد: فرمانروای جنگ

ویژگیهای شخصیتی

·        مرد آرسی اعتماد به نفس دارد، گستاخ، فعال و احساساتی است.

·        مردان با این تیپ شخصیتی، اگه چیزی باعث عصبانیت شان شود، فریاد می زنند و فحاشی می کنند.

·        در درگیریها سریع کتک کاری می کنند (جنگ آرس تن به تن است) و قادر نیستند که از مهارتهای کلامی برای تغییر جهت دعوا استفاده کنند.

·        این افراد دارای بدنی قوی و نیرومند هستند.

·        گاهی اوقات بدون آن که خودشان بفهمند، عضلاتشان منقبض و انگشتانشان مشت می شود.

·        به هیکل و اندامشان خیلی اهمیت می دهند و همیشه تناسب اندام خودشان را حفظ می کنند.

·        رفیق باز، اهل مرام و معرفت و بسیار لوطی منش هستند.

·        عاشق هیجان و کارهای با ریسک بالا مانند موتور سواری و شیرین کاری کردن با موتور، بادی گارد بودن، آتش نشان بودن و بدلکاری هستند.

·        بسیار ولخرجند و ولخرجی های عجیب و غریب و نسنجیده زیاد می کنند و هر چه پول درمی آورند، خرج می کنند.

برای شرکت در آزمون کلیک کنید.

اسطوره آرس

آرس که رومی ها او را مارس یا مریخ می نامند، نماد جنگ بود. یونانیان در میان نمادهای المپی، به دلیل خردستیزی و واله و شیدا بودن آرس، کمترین احترام را به او می گذاشتند. در بین یونانیان آرس نماد حرص کنترل ناپذیر به نبرد و خونریزی و دوستدار جنگ و نبرد است، اما او در میان رومیان دارای ارج و قرب فراوانی است و از نظر شان و اهمیت، بعد از ژوپیتر (زئوس) قرار دارد. برای آنان او حامی جامعه و پدر پایه گذاران روم بود.

کهن الگوی آرس

کهن الگوی آرس به احساسات و واکنشهای لحظه ای مربوط می شود. در این کهن الگو هیجانات و احساسات موجب رفتارهای ناگهانی می شود. فرد آرسی به هنگام خشم و عصبانیت رفتاری غریزی و آنی دارد و به عواقب کارهایش فکر نمی کند.

پرورش آرس

کودک آرسی که پدرش هرگز با او کشتی نگرفته و بازی نکرده است ویژگیهای آرس را در وجودش سرکوب می کند. این کودک خصوصیات در لحظه عمل کردن و قابلیت های فیزیکی اش را سرکوب می کند. آرس سرکوب شده خود را به صورت گرفتگی عضلات، فشارخون بالا، یبوست و یا اسهال نشان می دهد.

والدین

از آنجایی که فرزند آرسی پرانرژی است و در کارهایش احتیاط نمی کند، معمولا سر و کله زدن با او سخت است. به همین دلیل این کودکان به پدر و مادری صبور نیاز دارند که آنها را دوست داشته باشند .ین کودکان حرف های پدر و مادر را به سادگی فراموش می کنند و به این دلیل تنبیه می شوند. این نوع پدر و مادرها رفتارهای فرزندان آرسی را نافرمانی می دانند.

دوران کودکی

کودکان آرسی بسیار پرانرژی و خستگی ناپذیر هستند. کودک آرسی خندیدن از ته دل و بازی های فیزیکی را دوست دارد و اگر در این میان آسیبی ببیند، واکنش او به این آسیب نیز از ته دل خواهد بود. معمولا چنین کودکی نسبت به کودکان دیگر بیشتر زخمی می شود. آرسی ها از کودکی اهل زد و خورد و دعوا با همسالان خود هستند. وقتی در یک زد و خورد شرکت دارند احساس غرور می کنند و از وسط دعوا بودن، لذت می برند.

دوران بلوغ

در دوره بلوغ ترشح هورمونهای مردانه ویژگیهایی مثل تصمیمات لحظه ای، خشم، هیجانات و شور جنسی را چند برابر می کند. او بدون تفکر عمل می کنند و احساساتشان را به همه نشان می دهند، دوستانش در این دوره بسیار مهم و تاثیرگذارند. ممکن است به دنبال فوتبال و بسکتبال و به طور کلی ورزشهای پرتعرق و رقابتی بروند یا ممکن است این انرژی را در فعالیت های پر هیجان مثل اتومبیل رانی، کوهنوردی و یا سایر فعالیت های هیجان انگیز تخلیه کند. همچنین ممکن است به گروه های بزهکار بپیوندد.

دوران تحصیل

پسر آرسی زیاد اهل درس نیستن، بیشتر در عرصه ورزش و ارتش فعالیت دارد. دبیرستان یا دانشگاه می تواند باعث موفقیت یا شکست زودرس نوجوان آرسی شود. در مدرسه بچه ها او را سپر بلای خود می کنند و اگر این الگو تثبیت شود، در بزرگی هم تداوم پیدا می کند. احتمالا جوان آرسی با نیمه تمام رها کردن تحصیلات، موسیقی یا ورزش، شانسهای زیادی را از خود دریغ خواهد کرد. ممکن است با ترک تحصیل وارد دسته های خلافکار شود.

شغل و حرفه

مردان آرسی کارهای بدنی و مسؤولیتهایی را دوست دارند که در ضمن انجام آنها، فعالیتهای عضلانی و ماهیچه ای داشته باشند، حتی کارهایی که متضمن کمی خطر کردن باشد. مشاغلی که در آنها ریسک وجود دارد، مورد علاقه آنهاست. آنها حوصله کارهای تئوری و برنامه ریزی و دنبال کردن اهداف طولانی مدت را ندارندمرد آرسی از کار کردن با مردان دیگر لذت می برد و نسبت به سایرین وفاداری برادرگونه دارد. آرسی ها درآمد خوبی دارند، اما اهل پس انداز نیستند و به سرعت و به راحتی درآمدشان را خرج می کنند.

·        پیوستن به ارتش

·        ورزشکار حرفه‌ای

·        بی علاقه به برنامه ریزی

·        همیشه به دنبال درگیری‌های فیزیکی

·        زیر پا گذاشتن قوانین

·        نداشتن حس آینده نگری

رابطه با مردان

مرد آرسی دوست دارد زمان زیادی را با دوستان مرد خود بگذراند، بازی و ورزش کند یا دسته جمعی به تماشای مسابقات ورزشی مشغول شوند. اصلا به صحبت های عمیق فلسفی علاقه ای ندارد. موضوع های مورد علاقه ی او زنان و ورزش هستند.

رابطه با زنان

در داستانهای اسطوره ای، آرس و آفرودیت عاشق و معشوق یکدیگر بودند. الگوی آفرودیت مناسب ترین الگو برای رابطه با مرد آرسی است. هر دو طبیعتی حسی و پر شور دارند. هر دو در لحظه، اینجا و اکنون زندگی می کنند. آنها به خوبی همدیگر را درک می کنند و نسبت به هم بردبار هستند. زنان آتنایی و هرایی، یعنی زنانی که در مردان به دنبال ثروت، قدرت و شهرت هستند و نیز زنانی که امنیت و ثبات می خواهند، نمی توانند همسرانی مناسب برای مردان آرسی باشند. این زنان به سرعت از آنها فاصله می گیرند.

ازدواج

مرد آرسی هرگز برای ازدواج برنامه ریزی نمی کند و در عین حال از ازدواج فرار هم نمی کند. او به پیامدهای درازمدت ازدواج فکر نمی کند. ممکن است بلافاصله پس از تمام کردن دبیرستان ازدواج کند و بلافاصله پس از ازدواج، صاحب فرزند شود. مرد آرسی که در سنین کم ازدواج می کند ممکن است بعدها جذب زنی شود که با ویژگیهای آرسی او سازگاری بیشتری دارد.

فرزندان

معمولا به صورت اتفاقی صاحب فرزند می شوند. پدر آرسی ممکن است نتواند از نظر احساسی یا حتی مالی از فرزندانش حمایت کند و در زندگی خانوادگی حضوری پررنگ داشته باشد. ولی اگر مرد آرسی در زندگی فرزندان خود حضور داشته باشد، حضوری پررنگ دارد. طبیعت در لحظه بودن او باعث می شود بتواند به خوبی به فرزندانش حس پدر داشتن را منتقل کند. او فردی است دست و دلباز، البته اگر چیزی برای بخشیدن داشته باشد.

میانسالی

نوع زندگی مردان آرسی در میانسالی بستگی شدیدی به طبقه اجتماعی ای دارد که در آن زندگی می کنند. در خانواده های جاه طلب برای مرد آرسی یک تراژدی به حساب می آید. مردان آرسی در این خانواده ها تحقیر می شوند. مرد آرسی که در خانواده ای اهل تجارت به دنیا آمده است، در میانسالی احساس خوبی درباره خود دارد.

کهنسالی

بسیاری از مردان آرسی به سالهای پایانی زندگی نمی رسند. ممکن است آنها در سال های میانی در تصادف، درگیری یا جنگ کشته شوند. اگر کشوری که مرد آرسی در آن زندگی می کند درگیر جنگ باشد، احتمال کشته شدن او زیاد خواهد بود. مردان آرسی که در خانواده های کارگری زندگی می کنند خوش شانس ترند، چون در این دوره به بازنشستگی رسیده اند و تمامی اعضای خانواده از هم مراقبت و حمایت می کنند

برای شرکت در آزمون کلیک کنید.