آپولو

نماد: ساز و کمان

ویژگیهای شخصیتی

·  مردی که کهن الگوی آپولو در او بیدار شده، به راحتی در این جهان زندگی می کند.

·  ویژگیهایی دارد که به سادگی تایید و توجه دیگران را جلب می کند و باعث موفقیتش می شود.

·  هر چیزی که با قانون و نظم سر و کار دارد به او مربوط می شود.

·  او مبیًن علاقه یونانیان به امور قابل فهم، معین و قابل سنجش و پرهیز ایشان از مسائل تخیلی، نامفهوم و بدون شکل است.

·  آپولوها افرادی متعهد، مقرراتی و مبادی آداب و همیشه مرتب و منظم هستند.

·  به قوانین و مقررات اجتماعی احترام می گذارند.

·  سخت کوشی و اراده جزء لاینفک این افراد می باشد.

برای شرکت در آزمون کلیک کنید.

اسطوره آپولو

آپولو فرزند زئوس است. او بعد از زئوس در مقام دوم اهمیت و رتبه در میان نمادهای یونانی قرار می گیرد. او را به شکل مردی خوش سیما و جوان با موهایی بلند طلایی و بدون ریش، با هیکلی قوی ترسیم کرده اند. او نماد خورشید و هنر موسیقی است، به پیش گویی می پردازد و در تیراندازی با کمان مهارت دارد. او قانونگذار و مجازات کننده بدکاران است.

کهن الگوی آپولو

آپولو شخصیتی را نمایش می دهد که خواهان توضیحاتی روشن است، دوست دارد در مهارت های مختلف به استادی برسد، نظم و هماهنگی برایش ارزش دارد و ترجیح می دهد به سطح توجه کند تا عمق. بیشتر دوست دارد فکر کند تا این که احساس خود را به کار بیندازد، از راه دور نظاره گر باشد تا نزدیک و ارزیابی هایی عینی داشته باشد تا درک شهودی.

پرورش آپولو

در فرهنگ پدر سالار، ویژگیهای آپولویی از کودکی در پسران پرورش داده می شود. از دوران پیش از کودکستان از کودکان خواسته می شود که فکر کنند و پاسخ هایی منطقی بدهند. برای پرورش ویژگیهای آپولویی ممکن است فرد نیاز به کمک داشته باشد تا یاد بگیرد چگونه زمان، پول و وظایف خود را مدیریت کند. در قلمرو آپولو، تحصیلات و تمرین به موفقیت منجر می شود.

والدین

مادران پسران آپولویی از به دنیا آوردن چنین پسری خوشحال و راضی اند، چون بعدها دستاوردهای او را به خود نسبت می دهند و به این دستاوردها افتخار می کنند. پسر آپولویی به خاطر شباهت زیاد و یکی بودن با پدر مورد تایید اوست. او آینه ی تمام نمای پدر و مادر و ارزش های مورد علاقه ی آنهاست. ممکن است برای پیروز شدن فشار زیادی را تحمل کند. نیاز به برنده شدن برای رسیدن به محبت پدر و مادر باعث می شود اضطراب و تنش نیز به مشکلات او افزوده شود.

دوران کودکی

پسران آپولویی کودکی برون گرا و بسیار کنجکاو هستند که از دنیای اطراف لذت می برد. او دوست دارد نام هر چیزی را بداند. او در کودکستان یکی از کودکانی است که در کارهای گروهی شرکت دارد. معمولا دیگران دوست دارند او بهترین دوست شان باشد. در ورزش های گروهی یا بهترین است یا یکی از بهترین هاست. به نظر می رسد که ساعتی درونی دارد و می داند چه کاری برای امروز و چه کاری برای فردا مناسب است. همیشه رک و روراست است.

دوران بلوغ

اگر تنش و اضطراب توان او را نکاهد، به خوبی می تواند به هدف هایی که برای خود تعیین کرده برسد. معمولا وظایف نیمه اول زندگی که موفقیت در جهان بیرون و در کار برای مردان آپولویی روان و راحت است. بلوغ برای پسر آپولویی زمان عصیان و نافرمانی نیست و تلاطم های عاطفی جنسی زیادی ندارد و دیگران چنین نشانه‌هایی را در پسران آپولویی نمی بینند.

دوران تحصیل

در دوران تحصیل همیشه جزو شاگردان ممتاز بوده اند و همیشه مورد علاقه اولیای مدرسه و اصولاً مبصر کلاس بوده اند. در مدرسه معمولاً رهبر گروه و یا کاپیتان تیم هستند. در سر کلاس در ردیف جلو و درست مقابل دید معلم می نشینند.

شغل و حرفه

مرد آپولویی در دنیای کار کاملا پیشرو و موفق است. او به راحتی در کار خود به شکلی عالی عمل می کند، به دلیل این که او فردی واقع گراست، هدف های واقعی دارد و می تواند مطابق برنامه ریزی هایش گام به گام به سوی این هدف ها حرکت کند. آنها توانایی دارند روابطی دوستانه و همزمان پر از رقابت با همکاران شان ایجاد کنند. این افراد این توانایی را در خود می بینند که در هر زمینه ای که وارد می شوند با تلاش درازمدت در آن زمینه به استادی برسند. مشاغلی چون پزشکی، حقوق. آپولو یکی دیگر از کهن الگوهایی است که میان پزشکان رایج است. پزشکانی که آپولویی هستند در تشخیص بیماریها مهارت فوق العاده ای دارند، چون می توانند خیلی خوب روی فرضیه ها کار کنند.

·  مناسب برای نقش جانشین یا نفر دوم

·  تمرکز بر روی انجام کار

·  علاقمند به فعالیت‌های تیمی

·  مناسب برای رشته‌هایی نظیر پزشکی و حقوق

·  در سازمان‌های بزرگ به راحتی کار می‌کند

·  علاقمند به تایید مدیر و اجرای دستورات او

رابطه با مردان

معمولا خیلی راحت با مردان دیگر ارتباط برقرار می کنند، ولی با کسی کاملا صمیمی و نزدیک نمی‌شود. به دنبال ارتباط با مردان مسنی هستند که در جایگاه اقتدار قرار دارند و معمولا استاد یا مربی ای در این جایگاه دارند. آنها با بده بستان های مرسوم در روابط راحت اند، استعداد مذاکره دارند و به قول های خود وفا دارند. دوست دارند مورد متوجه دیگران باشند. تنهایی را نمی پسندند و معمولا به اندازه ی کافی برای دیگران جا دارند.

رابطه با زنان

مرد آپولویی براحتی عاشق نمی شود و معتقد است که برای یک رابطه توافق، تمجید و احترام کافی است معمولا جذب زنهای مستقل، بالیاقت و جذاب می شود. ممکن است زنها به سادگی او را برادر خود بدانند. کینه و انتقام جویی از ویژگیهایی است که می تواند در آپولو نهان باشد. معمولا روابط آنها با هم، چاشنی رقابتی نیز دارد.

ازدواج

مرد آپولویی برای ازدواج مناسب است. ازدواج برای آنها مثل وارد شدن به دانشگاه و شروع کاری جدید است. عشق و علاقه، هنگام ازدواج مواردی نیست که آنها براساس آن تصمیم گیری کنند. آنها به دنبال این هستند که همسری مناسب و هماهنگ با خود پیدا کنند. معمولا در متن ازدواج و طول زندگی حضور دارند، به ویژه اگر همسر آنها زنی منطقی مانند آتنا باشد. در این صورت هر دوی آنها در این ازدواج راحت هستند و هر یک برنامه و هدف های دیگری را درک می کند.

فرزندان

آپولو مردها معمولاً یا پدران خوبی هستند یا پدرانی خنثی. استانداردهای منصفانه می گذارند و به بچه ها پند و اندرز می دهند. فاصله عاطفی با فرزندان، بزرگ ترین مشکل آنهاست. آنها هرگز فرزندان خود را نوازش نمی کنند. و متوجه عواطف پنهان بچه ها نمی شوند، در واقع رابطه این افراد با فرزندانشان نیز رابطه ای عاطفی نیست بلکه رابطه ای است در چارچوبها و استانداردهای تعریف شده.

میانسالی

سالهای میانی زندگی مردان آپولویی با بحران همراه است. آنها از نظر احساسی با خانواده ی خود فاصله دارند. معمولا در این دوره افسردگی به سراغ آنها می آید. مرد آپولویی ممکن است در این دوره احساس کند که به عنوان یک پدر، شکست خورده است. آنها در دوران میانسالی به خاطر برآورده کردن توقعات خانواده و فرهنگ حاکم از لحاظ روانی بهای گزافی میپردازند، آنها زندگی های نکرده بسیاری دارند که باعث می شود در این دوران جنبه سرکوب شده شان قد علم می کند.

کهنسالی

مرد آپولویی با دوراندیشی و آینده نگری خود در دوران بازنشستگی وضع اقتصادی خوبی دارد. اگر او اهل تجارت بوده باشد، حقوق بازنشستگی او با سرمایه گذاری هایی که کرده افزایش می یابد و اگر کارمند باشد، تا زمان بازنشستگی حتما صاحبخانه می شود.

برای شرکت در آزمون کلیک کنید.