هزینه آزمون
450,000 ریال
تعداد سوالات
156
مدت زمان
100 دقیقه

خرید


در این پکیج دانش آموزان از ابعاد مختلف شخصیتی، رفتاری، هوش و سبک یادگیری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. تنوع رشته‌های مختلف تحصیلی در دبیرستان و دانشگاه‌ها از یک سو و تفاوت های فردی که دانش‌آموزان از نظر هوش، استعداد و رغبت هایشان دارند، ایجاب می‌کند که ویژگی‌های فردی دانش‌آموزان با خصوصیات تحصیلی آنان انطباق یابد. این گزارش به دانش آموزان کمک می‌کند تا خویشتن را در همه ابعاد وجودی بشناسند و به والدین دانش آموزان و اولیای مدرسه یاری می‌دهد تا بهترین همراهی و مشاوره را بتوانند به دانش آموزان بدهند.

همه انسان‌ها معمولاً در یک یا چند ویژگی دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که این ویژگی ها فرد را از بقیه متمایز می‌کند و این ویژگی ها بایستی در فرآیند استعدادیابی دانش آموزان کشف شده و موجبات پیشرفت دانش آموزان را فراهم آورد. با توجه به اینکه یکی از مهمترین دغدغه های دانش آموزان و والدین آنها در انتخاب رشته و شغل موضوع استعدادیابی دانش آموزان می باشد. این پکیج آزمونی را ارائه داده‌ایم.

از آنجایی که رابطه‌ای تنگاتنگ میان شخصیت درونی افراد و موفقیت شغلی وجود دارد، برای رسیدن به موفقیت شغلی باید کاری که فرد انجام می‌دهد با استعداد و توانمندی‌هایش هماهنگ باشد. رواشناسان دریافته اند که انتخاب گرایش تحصیلی مناسب و شغل مناسب باعث بهتر شدن زندگی فرد می‌شود.

افراد برای رسیدن به رضایت شغلی باید بدانند که چه ترجیح شخصیتی و رفتاری دارند و آیا شغلی را که انتخاب می‌کنند بر طبق آن است یا خیر؟ و دانش‌آموزان در انتخاب واحدهای درسی و رشته های تحصیلی هدایت شوند، اما چنین هدایتی بدون شناخت و آگاهی از تمامی استعدادها و انرژی های نهفته درون آنها شدنی نیست و تا زمانی که هر یک از ابعاد و ویژگی‌های فردی انسان به طور شایسته شناسایی نشوند، شکوفایی استعدادها و پرورش آینده‌سازانی کارآمدتر، میسر نخواهد بود.

این پکیج آزمون برای چه سنی مناسب است؟

دانش آموزان پیش دانشگاهی، مقطع اول و دوم دبیرستان  و دانش آموزان سال آخر دوره دبستان می توانند از این پکیج استفاده نمایند.

توجه: دانش آموزان سن پایین تر می‌توانند با نظارت مربی و یا والدین خود به سوالات پاسخ دهند تا مشکلی در رابطه با مفهوم سوالات پیش نیاید.

"مهم‌ترین خدمتی که جامعه می‌تواند در جهت رشد کودک انجام دهد اینست که او را با توجه به استعدادهایش به سوی مناسب ترین زمینه هدایت کند، یعنی به جایی که او در آن خشنود و کارآمد باشد، و این مفهومی است که معمولاً نادیده گرفته می‌شود." (گلمن، کتاب هوش هیجانی، ترجمه پارسا، 1387).

آزمون های پکیج

عنوان آزمون عنوان لاتین
هوش چندگانه گاردنر Gardner Multiple Intelligence
MBTI نوجوانان MBTI for youth
سبک یادگیری Learning Style Inventory
هالند Holland Career and Interest inventory