کهن الگوی هرمس ( مرکوری )

نماد: چوبدستی با دو افعی روی آن یا کفش بالدار

نکته در مورد تفسیر تست کهن الگو اسطوره‌ای 

اگر در حال بررسی نتایج تست کهن الگوی اسطوره‌ای هستید، حتما به نمودارهای تست کهن الگو دقت کنید. همه انسانها ترکیبی از دو یا چند کهن الگو هستند. حتی گاهی دارای کهن الگو با امتیاز برابر هستند. در اعلام نتایج تست کهن الگو به اینصورت برنامه ریزی شده‌است که کهن الگوی با بالاترین امتیاز به شما گزارش می‌شود. در صورتی که یک یا چند کهن الگوی دیگر با امتیاز نزدیک به کهن الگو اصلی گزارش شده است، توصیه میشود نتایج آنها را نیز مطالعه کنید. در مواردی که کهن الگو با امتیاز نزدیک به هم وجود دارد، معمولا فرد در انتخاب ها و رفتارها ترکیبی از دو یا چند الگوی ناخودآگاه را پیروی می‌کند.

نکته مهم دیگر در تست کهن الگوی اسطوره‌ای اینست که کهن الگو به صورت انرژی در فرد وجود دارد. لذا توصیه میشود در انجام تست کهن الگو ، فرد همزمان تست کهن الگوی زنان و تست کهن الگوی مردان را انجام دهد. این کار نه تنها به شناخت بیشتر کمک میکند بلکه از نظر بررسی دقت فرد در انجام تست هم راهگشا می‌باشد زیراکه این انرژی‌های مردانه و زنانه مکمل هم هستند و متخصصین اطلاعات زیادی از این تطابق ها بدست خواهندآورد.

ویژگیهای کهن الگوی هرمس

 • کهن الگو هرمس ذهنی سریع و پویا دارد که در زمینه‌ها و محیط‌های مختلف و شاید متضاد، رفت و آمد دارد.
 • مردی با کهن الگوی هرمس فرمانروای رویدادهای غیر منتظره و خوش شانسی است.
 • کهن الگو هرمس است که حرکت، جریان و شروعی دوباره را به ارمغان می آورد.
 • کهن الگوی هرمس استاد ابتکار و خلاقیت است. هرمس زیبایی و شکوه را دوست دارد و عاشق شب، رویا و خوابیدن است.
 • کهن الگو هرمس در حرکاتش سریع است. هرمس ذهنی چابک دارد روان و ساده سخن می‌گوید.
 • مرزها برای کهن الگوی هرمس اهمیتی ندارند و به سادگی می تواند از مرزها عبور کرده و از سطحی به سطح دیگر برود.
 • مردی با کهن الگو هرمس بسیار خوش شانس است و اتفاقات در اطراف ایشان همواره به صورت هماهنگ و مرتبط و در همزمانی کامل اتفاق می‌افتد.
 • کهن الگوی هرمس بسیار باهوش است و سایرین هم در بسیاری از موارد و مواقع از هوش سرشار و ذهن تازه هرمس متعجب می شوند.
 • کهن الگو هرمس توانایی این را دارد که در هر زمان که فضای اطراف و جو و محیط، محکم و سرد و غیرقابل تحمل گردد، به راحتی و با شوخی و خنده، آن را راحت و گرم نموده و جو را بشکند.

برای شرکت در آزمون کهن الگوی اسطوره‌ای کلیک کنید.

افسانه اسطوره کهن الگوی هرمس

در اسطوره‌های یونانی، کهن الگو هرمس که در میان رومیان به مرکوری (به معنی جیوه) شهرت دارد، فرزند زئوس و مایا بود. در افسانه‌ها آمده که هرمس از بدو تولد شروع به راه رفتن کرد و با استفاده از لاک یک لاک پشت که کشته بود، چنگ را ابداع کرد و آنرا نواخت. موسیقی کهن الگوی هرمس پر از شادی، عشق و شیرینی است. در غروب آفتاب گاوهای آپولو را دزدید و کباب کرد و خورد. شب هنگام به گهواره خود بازگشت و معصومانه شروع به بازی کرد.

کهن الگوی هرمس

کهن الگوی هرمس ویژگیهایی مثبت و منفی دارد. نوآوری، ظرفیت ارتباط برقرار کردن و توانایی فکر و عمل سریع را می‌توان به شکلی خلاق در راههای درست یا اشتباه استفاده کرد.

کسی که کهن الگو هرمس در او فعال است، در دنیای سیاست، وسایل ارتباط جمعی و تجارت احساس راحتی می کند. هرمس تاجر و ارتباط دهنده در این جهان است و کالا، اطلاعات و فرهنگ‌ها را از یک مکان به مکانی دیگر منتقل می‌کند.

پرورش کهن الگو هرمس

کهن الگوی هرمس هنگام کشف‌های تازه و اتفاق‌هایی که به این کشف‌ها مربوط می‌شود، با ماست. اگر ذهن ما از قبل روی برنامه‌ی پیش‌بینی شده و غیرقابل تغییری تمرکز کرده باشد، از کمک‌ها و راهنمایی‌های کهن الگو هرمس بی‌بهره خواهد ماند. به همین دلیل هنگامی که به تعطیلات می‌رویم یا حتی وقتی روزی عادی را بدون برنامه و با حس ماجراجویی سپری می‌کنیم، از هرمس دعوت می‌کنیم تا ما را همراهی کند. هنگامی که فرصتی برای صحبت کردن می‌یابیم یا می‌خواهیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم، هرمس در کنار ماست.

چالش‌های والدین کودک با کهن الگوی هرمس

مهم است که پدر و مادر پسری با کهن الگوی هرمس چگونه به بی مسؤولیتی‌ها و داستان‌هایی که کودک هرمس در لحظه می‌سازد واکنش نشان می‌دهند. پدر و مادر پسری با کهن الگو هرمس باید به او بفهمانند که متوجه دروغ هایش می‌شوند و تفاوت دنیای تخیلات او را با دنیای واقعیت تشخیص می‌دهند. پسر هرمسی همواره تلاش می‌کند که شرایط زندگی را برای مادر و خود بهبود بخشد.

دوران کودکی فرد با کهن الگو هرمس

کهن الگوی هرمس از روز اول تولد، فعال، خلاق و حقه باز بود. در کودکی با کهن الگو هرمس نیز چنین ویژگیهایی به چشم می‌خورد. کودکی با کهن الگوی هرمس زود به حرف می آید و زود راه می‌افتد. هرمس کودکی کنجکاو و دوست داشتنی است و دوست دارد هر چیزی را تجربه کند. کودک هرمس اسباب‌بازیها و هر چیز دیگری که به دستش بیفتد را تکه تکه می‌کند. از سنین خردسالی و کودکی به راحتی می تواند با غریبه‌ها ارتباط برقرار کند. خرابکاری و دسیسه و اتفاقی که توسط هرمس ایجاد می‌شود معمولاً تقصیرش به گردن دیگران می‌افتد و هرمس همواره "بچه خوبه" باقی می‌ماند.

دوران بلوغ فرد با کهن الگوی هرمس

پسری با کهن الگو هرمس در بلوغ و نوجوانی قوانین رایج برای رسیدن به موفقیت را زیر سوال می‌برد. هرمس دوست دارد در زندگی به هر چه می خواهد برسد، اما خیلی علاقه ندارد راه رسیدن به هر چیز را مثل بقیه طی کند. نوجوانی با کهن الگو هرمس محدوده‌ها و مرزها را آزمایش می‌کند و اگر بتواند بدون نگرانی این مرزها را زیرپا می‌گذارد. فردی با کهن الگوی هرمس در دوران نوجوانی و جوانی ممکن است از یک شغل به شغل دیگر یا از یک خانه به خانه‌ی دیگر نقل مکان کند. ممکن است هرمس به دزد یا دروغگویی حرفه‌ای تبدیل شود.

دوران تحصیل فردی با کهن الگو هرمس

سالهای اولیه پیش دبستان و مدرسه برای پسری با کهن الگوی هرمس به سهولت طی می‌شود. هرمس به راحتی یاد می‌گیرد و مدرسه را مکانی قابل رقابت و خوب می‌بیند، مگر اینکه از هرمس توقع داشته باشند آهسته و آرام سر جای خود بنشیند و درس بخواند. هرمس معمولا برای رسیدن به نمره خوب یا تایید دیگران درس نمی‌خواند. اگر هرمس در کاری موفق شود دلیلش علاقه‌ای است که به انجام آن کار به شکلی خلاقانه دارد.

شغل و حرفه فردی با کهن الگوی هرمس

هرمس کهن الگوی سخنوری ، دزدی ، تجارت و ورزش نیز بود. هرمس دوست ندارد هیچ کاری را مطابق نظرات دیگران انجام بدهد. هرمس فرمانروای تجارت است. مردی با کهن الگو هرمس فردی فرصت‌طلب و تاجر و مذاکره کننده‌ای با استعداد است. یک فروشنده یا مذاکره کننده خوب ایده‌های مختلف را با هم ترکیب کرده و چیزی نو بوجود می‌آورد. هرمس توانایی برقراری رابطه در کمترین زمان ممکن را دارد و به راحتی می‌تواند بر روی افراد تاثیر بگذارد و هر چیزی را به هر کسی بفروشد. هرمس از خرید و فروش و معامله بسیار لذت می‌برد، زیرا هر فردی که برای خرید به هرمس مراجعه می‌کند، برایش همچون سرزمینی ناشناخته با خصوصیات و جزئیات خاص خود و منحصر به فرد است که با موفقیت در فروش به آن مشتری، هرمس آن سرزمین را کشف کرده و کاملاً به آن آگاه می‌گردد.

 • تنوع شغل
 • استعداد در پیدا کردن راه‌های میان بر
 • نو آور
 • فرصت طلب
 • تاجری موفق و مذاکره کننده‌ای با استعداد
 • روانکاوی خوب
 • فروشنده‌ای موفق و نوآور

رابطه کهن الگوی هرمس با مردان

کهن الگو هرمس فرمانروایی است با ویژگیهای دوستانه. هرمس محافظ ورزشکاران ، تاجران ، مسافران ، موسیقیدان‌ها و دزدان است. هرمس زمان زیادی را با مردان دیگر گذرانده است. کهن الگوی هرمس می‌تواند به سادگی با مردان دیگر ارتباط برقرار کند و با آنها دوست شود. مردی با کهن الگو هرمس به سادگی انعام می‌دهد و اگر به سودی برسد، آن را با دوستان خود تقسیم می‌کند. مرد هرمسی به سادگی می تواند با مردان زیادی دوست شود و تعداد دوستان هرمس معمولا زیاد است. دوستان هرمس دارای سلایق و علایق مختلف و متفاوتی هستند.

رابطه کهن الگو هرمس با زنان

برای مردی با کهن الگوی هرمس ایجاد، برقراری و حفظ رابطه با جنس مخالف تا جایی که خودش می‌خواهد بسیار آسان و راحت بوده و از این کار لذت می‌برد. هرمس مرد جذابی است که ارتباط با جنس مخالف برایش بسیار هیجان انگیز و جالب توجه است و هرکدام از رابطه‌ها برای هرمس مانند هندوانه‌ای در بسته هستند که آن را شکافته و کشف می‌کند ولی بعد به سرعت برایش بی‌مزه و تکراری و خسته کننده می‌شود و می‌رود سراغ بعدی.

ازدواج فردی با کهن الگوی هرمس

مردی با کهن الگو هرمس بالغ می‌تواند نسبت به کار یا روابط مهمش فردی متعهد باشد. هرمس اگر ازدواج کرده باشد، توقع دارد همسرش در نبود او خانه و زندگی را به شکلی مناسب نگهداری کند و همواره منتظر بازگشت او به خانه باشد. هرمس معمولا جزئیات کار خود را با همسرش درمیان نمی‌گذارد و از او انتظار کمک و همفکری هم ندارد. مردی با کهن الگوی هرمس در بهترین حالت می تواند با زنانی مستقل ازدواج و زندگی کند. زن هستیا برای ازدواج با مرد هرمس مناسب است.

فرزندان فردی با کهن الگو هرمس

نکته‌ی مثبت در پدری با کهن الگوی هرمس این است که خوب می‌داند چگونه با فرزندانش بازی کند و از همراهی با آنها لذت ببرد. هرمس می‌تواند قوه‌ی تخیل خود را به کار اندازد و درست مثل یک کودک رفتار کند. وقتی هرمس با فرزندش است هم او و هم فرزندش از وجود یکدیگر لذت می‌برند. پدری با کهن الگو هرمس این ایده را به فرزندانش القا می‌کند که زندگی مجموعه‌ای است از ماجراجویی‌هایی که باید از آن لذت برد. درکنار توجه نکردن به مرزها و بی‌ثباتی‌ها، ممکن است پدری با کهن الگوی هرمس ، در خانواده حضور نداشته باشد و آنها را ترک کند.

میانسالی فردی با کهن الگو هرمس

هرمس در میانسالی فرصت‌هایی برای رشد، سفر و تنوع طلبی در اختیار دارد. مردی با کهن الگوی هرمس ممکن است بیشتر از مردان دیگر به دنیای درون برود و در میانسالی آرام و راحت زندگی کند. سرنوشت مرد هرمس در میانسالی تغییر می‌کند. هرمس ممکن است از نظر احساس شکست خورده باشد، در زندان باشد یا در حال فرار کردن از نتیجه کاری باشد که انجام داده است.

کهنسالی فردی با کهن الگوی هرمس

اگر ویژگیهای منفی هرمس در میانسالی او شدت داشته باشد، در سال‌های پایانی به ولگرد یا بی خانمانی تبدیل می‌شود که از جایی به جایی سفر می‌کند، درآمد بسیار کمی دارد و به سختی زندگی را می‌گذراند. برخلاف این گروه، مردی با کهن الگو هرمس که به شکل مثبت رشد کرده، یاد گرفته‌است راهنمای مسافران باشد و آنها را در طول سفر راهنمایی می‌کند. هرمس به استادی با تجربه تبدیل شده یا نویسنده‌ای مجرب است که دانش و شناخت خود را با دیگران سهیم می‌شود.

برای شرکت در آزمون کهن الگوی اسطوره‌ای کلیک کنید.

توصیه بعد از انجام تست کهن الگو

با انجام تست کهن الگوی اسطوره‌ای ، فرد نسبت به انتخاب های ناخودآگاه خود آگاه میشود. اما بسیار مشاهده شده که افراد با انرژی ناخودآگاه مشابه، عکس‌العمل یا رفتارهای متفاوتی در موقعیت‌های مشابه دارند. برای شناخت بهتر توصیه میگردد فرد تست اینیاگرام با گزارش کامل را انجام دهد. تست اینیاگرام گزارش کاملی از شخصیت فرد را اعلام میکند.